Chmielno. Możesz otrzymać dotację na wymianę pieca

wtorek, 14 lutego 2017 r., 12:10
fot. archiwum/AL

Chmieleński urząd gminy rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych. Osoby, które zastanawiają się nad zmianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne mogą pozyskać na ten cel nawet 5 tys. zł.

Dofinansowanie można otrzymać na wymianę ogrzewania węglowego na kotły opalane biomasą, olejem opałowym bądź gazem ziemnym. Dotacji nie można uzyskać natomiast przy wymianie pieca na ekogroszek.

Dotacja może wynieść maksymalnie do 35 proc. poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 5 tys. zł, jednak ostateczna wysokość dofinansowania uzależniona będzie od środków finansowych przyznanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Dofinansowanie jest możliwe dzięki uczestnictwu chmieleńskiego samorządu w projekcie "Czyste Powietrze Pomorza - edycja 2017" realizowanym przez WFOŚiGW.

Nabór trwa do 31 marca 2017 r. Wnioski można znaleźć tutaj. Dofinansowaniu nie podlegają zadania już wykonane ani związane z wymianą innych źródeł ciepła niż opalane węglem.

MD-Z
Info: UG Chmielno


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.