Chmielno. Możesz otrzymać dotację na wymianę pieca

wtorek, 14 lutego 2017 r., 12:10
fot. archiwum/AL

Chmieleński urząd gminy rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych. Osoby, które zastanawiają się nad zmianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne mogą pozyskać na ten cel nawet 5 tys. zł.

Dofinansowanie można otrzymać na wymianę ogrzewania węglowego na kotły opalane biomasą, olejem opałowym bądź gazem ziemnym. Dotacji nie można uzyskać natomiast przy wymianie pieca na ekogroszek.

Dotacja może wynieść maksymalnie do 35 proc. poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 5 tys. zł, jednak ostateczna wysokość dofinansowania uzależniona będzie od środków finansowych przyznanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Dofinansowanie jest możliwe dzięki uczestnictwu chmieleńskiego samorządu w projekcie "Czyste Powietrze Pomorza - edycja 2017" realizowanym przez WFOŚiGW.

Nabór trwa do 31 marca 2017 r. Wnioski można znaleźć tutaj. Dofinansowaniu nie podlegają zadania już wykonane ani związane z wymianą innych źródeł ciepła niż opalane węglem.

MD-Z
Info: UG Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.