Świetne występy Niklasa i Sahakiana w Pucharze Polski Seniorów

środa, 15 lutego 2017 r., 09:14
fot. nadesłane

Zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusia w dniach 9-10 lutego startowali w Pucharze Polski Seniorów w Radomiu. Krzysztof Niklas zdobył tam złoto, a Gevorg Sahakjan srebro.

Zespół Cartusii zajął w Radomiu siódme miejscu, tym samym został najwyżej sklasyfikowanym klubem z Pomorza W składzie naszej ekipy znaleźli się.

- Atutami naszej drużyny są Niklas i Sahakjan obaj nie zawiedli w drodze do finałów wygrali swoje walki w bardzo dobrym stylu. Natomiast w finale Krzysztof wygrał w zdecydowany sposób i jest to jego pierwsze zwycięstwo na zawodach tej rangi w kategorii senior. Biorąc pod uwagę że jest jeszcze juniorem można założyć, że staje kandydatem numer jeden do złota w tej grupie wiekowej. Drugi z naszych faworytów co prawda uległ w finale swojemu rywalowi na co wielki wpływ mieli sędziowie przyznając zwycięstwo zawodnikowi, który nie zdobył żadnego punktu technicznego co jest ewidentnym wypaczeniem rezultatu. Oceniając tę walkę przekonani jesteśmy że rewanż będzie należał do Gevorga. Dla młodszych zawodników, którzy zaprezentowali przyzwoity poziom to start kontrolny, mający wzbogacić ich doświadczenie i określić poziom przygotowań do sezonu 2017 - informuje Katarzyna Pryczkowska.

Ekipę na zawodach prowadził trener Bartłomiej Pryczkowski.

Wyniki zawodników Cartusii:

Gevorg Sahakjan - kat.66.kg - miejsce II

Sebastian Bir - kat.71.kg - miejsce XI

Jakub Hildebrand - kat.71.kg - miejsce XII

Damian Metza - kat.71.kg - miejsce XIV

Tigran Pogosjan - kat.71.kg - miejsce V

Krzysztof Niklas - kat.80.kg - miejsce I

Jakub Struczyński - Kat.80.kg miejsce VIII

Nadesłane/Katarzyna Pryczkowska


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.