Świetne występy Niklasa i Sahakiana w Pucharze Polski Seniorów

środa, 15 lutego 2017 r., 09:14
fot. nadesłane

Zawodnicy sekcji zapaśniczej GKS Cartusia w dniach 9-10 lutego startowali w Pucharze Polski Seniorów w Radomiu. Krzysztof Niklas zdobył tam złoto, a Gevorg Sahakjan srebro.

Zespół Cartusii zajął w Radomiu siódme miejscu, tym samym został najwyżej sklasyfikowanym klubem z Pomorza W składzie naszej ekipy znaleźli się.

- Atutami naszej drużyny są Niklas i Sahakjan obaj nie zawiedli w drodze do finałów wygrali swoje walki w bardzo dobrym stylu. Natomiast w finale Krzysztof wygrał w zdecydowany sposób i jest to jego pierwsze zwycięstwo na zawodach tej rangi w kategorii senior. Biorąc pod uwagę że jest jeszcze juniorem można założyć, że staje kandydatem numer jeden do złota w tej grupie wiekowej. Drugi z naszych faworytów co prawda uległ w finale swojemu rywalowi na co wielki wpływ mieli sędziowie przyznając zwycięstwo zawodnikowi, który nie zdobył żadnego punktu technicznego co jest ewidentnym wypaczeniem rezultatu. Oceniając tę walkę przekonani jesteśmy że rewanż będzie należał do Gevorga. Dla młodszych zawodników, którzy zaprezentowali przyzwoity poziom to start kontrolny, mający wzbogacić ich doświadczenie i określić poziom przygotowań do sezonu 2017 - informuje Katarzyna Pryczkowska.

Ekipę na zawodach prowadził trener Bartłomiej Pryczkowski.

Wyniki zawodników Cartusii:

Gevorg Sahakjan - kat.66.kg - miejsce II

Sebastian Bir - kat.71.kg - miejsce XI

Jakub Hildebrand - kat.71.kg - miejsce XII

Damian Metza - kat.71.kg - miejsce XIV

Tigran Pogosjan - kat.71.kg - miejsce V

Krzysztof Niklas - kat.80.kg - miejsce I

Jakub Struczyński - Kat.80.kg miejsce VIII

Nadesłane/Katarzyna Pryczkowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.