Wiceminister infrastruktury i budownictwa z wizytą w Żukowie

środa, 15 lutego 2017 r., 10:48
fot. nadesłane/UG Żukowo

W poniedziałek Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa gościł w żukowskim magistracie. Podczas spotkania z burmistrzem Wojciechem Kankowskim poruszono temat budowy Obwodnicy Metropolitalnej, inwestycji kolejowych, czy sprawę dotyczącą planowanej budowy stacji 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń.

- Spotkanie było okazją do przedstawienia planów dotyczących pomorskich inwestycji kolejowych i drogowych. Rozmawiano o projekcie przebudowy linii kolejowej nr 201 oraz nowych przystankach PKP/PKM w miejscowości Barniewice, na obszarach wskazanych do intensywnego rozwoju gospodarczego i mieszkalnictwa. Omówiono również zagadnienia związane z zamiarem wprowadzenia Kodeksu budowlanego, w tym dotyczące problemów z partycypacją realizatorów zabudowy mieszkaniowej i usługowej (deweloperzy) w infrastrukturę gminną (drogi, media) - informuje Beata Bujnowska-Kowalska, insp. ds. promocji i kontaktu z mediami w gminie Żukowo.

Burmistrz Wojciech Kankowski przedstawiła także żądania mieszkańców Niestępowa w sprawie planowanej budowy stacji 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń wraz z wprowadzeniem linii Żarnowiec - Gdańsk Błonia oraz poruszył problem małych punktów hazardowych tzw. "777" dotyczący ich lokalizacji (wolno stojące kontenery stawiane bez zezwoleń) w tym zwłaszcza zagrożeń społecznych tj. uzależnienie przede wszystkim młodych ludzi od hazardu.

Poza spotkaniem z burmistrzem Żukowa, wiceminister Kazimierz Smoliński spotkał się także z przedstawicielami Kaszubskiego Związku Pracodawców w Żukowie, w tym prezesem Zbigniewem Jareckim. Wizyta w siedzibie związku była okazją do dyskusji odnośnie podatku VAT, a także problemów wynikających z braku wykwalifikowanych pracowników na rynku.

oprac. AL
info. UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.