Wiceminister infrastruktury i budownictwa z wizytą w Żukowie

środa, 15 lutego 2017 r., 10:48
fot. nadesłane/UG Żukowo

W poniedziałek Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa gościł w żukowskim magistracie. Podczas spotkania z burmistrzem Wojciechem Kankowskim poruszono temat budowy Obwodnicy Metropolitalnej, inwestycji kolejowych, czy sprawę dotyczącą planowanej budowy stacji 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń.

- Spotkanie było okazją do przedstawienia planów dotyczących pomorskich inwestycji kolejowych i drogowych. Rozmawiano o projekcie przebudowy linii kolejowej nr 201 oraz nowych przystankach PKP/PKM w miejscowości Barniewice, na obszarach wskazanych do intensywnego rozwoju gospodarczego i mieszkalnictwa. Omówiono również zagadnienia związane z zamiarem wprowadzenia Kodeksu budowlanego, w tym dotyczące problemów z partycypacją realizatorów zabudowy mieszkaniowej i usługowej (deweloperzy) w infrastrukturę gminną (drogi, media) - informuje Beata Bujnowska-Kowalska, insp. ds. promocji i kontaktu z mediami w gminie Żukowo.

Burmistrz Wojciech Kankowski przedstawiła także żądania mieszkańców Niestępowa w sprawie planowanej budowy stacji 400/110 kV Gdańsk Przyjaźń wraz z wprowadzeniem linii Żarnowiec - Gdańsk Błonia oraz poruszył problem małych punktów hazardowych tzw. "777" dotyczący ich lokalizacji (wolno stojące kontenery stawiane bez zezwoleń) w tym zwłaszcza zagrożeń społecznych tj. uzależnienie przede wszystkim młodych ludzi od hazardu.

Poza spotkaniem z burmistrzem Żukowa, wiceminister Kazimierz Smoliński spotkał się także z przedstawicielami Kaszubskiego Związku Pracodawców w Żukowie, w tym prezesem Zbigniewem Jareckim. Wizyta w siedzibie związku była okazją do dyskusji odnośnie podatku VAT, a także problemów wynikających z braku wykwalifikowanych pracowników na rynku.

oprac. AL
info. UG Żukowo

Pan minister wytłumaczył Panu Kankowskiemu dlaczego nie ma i nie będzie obwodnicy metropolitalnej i porządnej drogi do Gdańska?? Czy Pan Kankowski miał okazję zjeść obiad i coś jeszcze na rachunek gminy. A może coś i komuś Pan mynyster załatwił? Może redakcja odpyta wójta , ile mieszkańcy gminy Zukowo zapłacili za wizytę Pan wicemynystra??
yogizkartuz   czwartek, 16 lutego 2017 r., 08:01
I cóż pan minister powiedział? Postał w korkach sobie?Artykuł bardzo ogólnikowy, pogadali, pogadali i pojechali...
Bozenka106   środa, 15 lutego 2017 r., 17:04