Rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej wkroczyły w decydującą fazę

środa, 15 lutego 2017 r., 14:12

Za nami kolejne rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W I lidze jest już pewny mistrz, w drugiej wciąż toczy się zacięta walka.

W I lidze nowy mistrz jest już znany. New Look Kartuzy zapewnił sobie tytuł najlepszej drużyny już dwa tygodnie temu. W tej kolejce lider pokonał Elwoz Szklana 13-4. Tymczasem trwa rywalizacja o pozostałe miejsca na podium.

Medal choć jeszcze nie wiadomo, jakiego koloru zapewnił sobie zespół Elus Kartuzy, który pokonał Syldar Kiełpino 5-4. Do tytułu wicemistrza brakuje mu tylko 1 punktu. Inny kandydat do drugiego miejsca w tabeli - Markbud Grzybno pokonał Zbrójstal Kartuzy 5-2. Zarówno Zbrójstal jak i wcześniej wspomniany Syldar nadal zachowują szansę na brązowe medale.

Wydarzeniem kolejki w II lidze było spotkanie pomiędzy czołowymi drużynami walczącymi o najwyższe miejsce w tabeli: Markbudem II Grzybno i Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy. Wynik 1:1 powoduje, że rywalizacja o pierwsze miejsce w tabeli nie jest rozstrzygnięta, jednak gwarantuje tym zespołom podium w końcowej klasyfikacji. W walce o medale uczestniczy również drużyna Krzewi Róg/Europak Garcz, która pokonała Gaz-Rom 5:3, a także Słońce Kartuzy, który zwyciężył CUBE Kartuzy 6:3. Szanse na brązowe medale zachował zespół Atut Kartuzy, który pokonał Usługi Stolarskie Grzybno 6:2.