Uczennice ZSP w Sierakowicach zmieniły wygląd swojej sali językowej

czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:15
fot. nadesłane

Całkowicie zmieniły wygląd swojej pracowni językowej, pomalowały ściany, przygotowały ciekawe pomoce dydaktyczne, by umilić swoim kolegom i koleżankom naukę niemieckiego. Wszystko w ramach projektu "Niemiecki ma klasę", organizowanego przez Goethe Institut. Biorą w nim udział uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

Goethe Institut to niemiecki instytut kultury. Działa na całym świecie promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną. Już po raz drugi realizuje projekt "Niemiecki ma klasę" ("Deutsch hat klasse") i w jego ramach zorganizował konkurs, którego celem jest dokonanie zmian w sali, gdzie odbywa się nauka języka niemieckiego. Bierze w nim udział 115 szkół z całej Polski, w tym uczniowie z Sierakowic.

Na przygotowanie pracowni języka niemieckiego zespół "Deutsch hat Klasse" wraz z nauczycielką języka niemieckiego, Martą Młyńską poświęcił ferie. Prace trwały przez prawie dwa tygodnie.

- Kilka dziewczyn zajmowało się przygotowaniem sali, inne zaś w tym czasie tworzyły plakaty i pomoce dydaktyczne. Dziewczyny prężnie pracowały nad dekoracjami - symbolami Niemiec, które zawisną w naszej odnowionej sali językowej - relacjonuje zespół "Deutsch hat Klasse".

W pracach uczennice wsparli dyrektor Grzegorz Machola i konserwator Henryk Woźniak, któremu dzielnie towarzyszył Maksym Oksanchenko.

- Nasz team tworzył różne plakaty, pomoce dydaktyczne, które pomogą nam- uczniom efektywniej i łatwiej przyswoić oraz opanować język niemiecki. Przez cały czas nasz zespół dawał z siebie wszystko, aby stworzyć w klasie coś niezwykłego. W następnym tygodniu ferii udało nam się dokończyć nasze dzieło. Namalowałyśmy
i wycięłyśmy na styrodurze symbole i niemieckie loga oraz napis "Deutsch hat Klasse", który będzie symbolem tego, że dzięki  projektowi oraz własnym pomysłom i koncepcji stworzyłyśmy nową aranżację sali językowej - informują uczestniczki projektu.

W drugim tygodniu ferii Kamila Młyńska, Karolina Formela z I TE oraz Wiktoria Ziegiert z I TŻ  dzięki pomocy Ewy Cybula namalowały na ścianie symbol Niemiec i Berlina -  Bramę Brandenburską, nadając tym samym sali wyjątkowy i oryginalny klimat. W środę Kamila i Wiktoria wybrały się do Producenta Mebli Gdańskich z Sierakowic, aby wspólnie wyrzeźbić w drewnie mapę państw niemieckojęzycznych, na której umieściły największe i najpiękniejsze miasta Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

MD-Z
Info: ZSP w Sierakowicach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.