Kartuzy. W SP nr 5 ma powstać kolejna klasa sportowa o profilu pływackim

czwartek, 16 lutego 2017 r., 13:16
fot. internet/materiały sekcji pływackiej GKS Cartusii Kartuzy

W Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach powstać ma kolejna klasa sportowa o profilu pływackim. 8 marca odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem do niej swojego dziecka.

Pływanie to jedna z dyscyplin sportowych, z której Kartuzy słyną. Pływacy reprezentujący ten region odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Podopieczni sekcji pływackiej dawnego klubu TROPS, obecnie należącej do GKS Cartusii Kartuzy, są jednymi z najlepszych w województwie.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach już trzy roczniki kształcą się w klasach pływackich - uczniowie obecnych klas pierwszych, drugich i trzecich. Teraz szkoła planuje otworzyć kolejną dla siedmiolatków z rocznika 2010, którzy 1 września rozpoczną naukę w szkołach podstawowych.

- Pierwsza klasa szkoły podstawowej to idealny moment na rozpoczęcie trenowania pływania sportowego. Pływanie zapewnia dziecku wszechstronny rozwój, wpływa bardzo dobrze na organizm, hartuje ciało i ducha, wzmacnia też odporność. Nauka w klasie pływackiej pozwala na wszechstronne przygotowanie organizmu do różnych dyscyplin sportowych - informuje Arkadiusz Zalewski, trener uczniów SP nr 5 i zawodników sekcji pływackiej GKS Cartusia.

Do klasy sportowej można zapisać dzieci mieszkające nie tylko w gminie Kartuzy, ale też na terenie całego powiatu kartuskiego.

Spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem swojego dziecka do klasy pływackiej odbędzie się 8 marca o godz. 19 w Pływalni Neczk. Tam poznać będzie można wszelkie szczegóły dotyczące nauki w klasie pływackiej, zajęć i naboru.

Warto dodać, że w marcu ruszy również bezpłatny kurs przygotowawczy dla kandydatów do tej klasy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.