Projekt "Ster na zmiany" walczy o głosy w plebiscycie "Pomorskie Sztormy"

czwartek, 16 lutego 2017 r., 13:37
fot. internet/pomorskiesztormy.pl

Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sierakowicach realizuje projekt pt. "Ster na zmiany". Został on nominowany do plebiscytu "Pomorskie Sztormy", jednak aby wygrać potrzebuje głosów. Projekt może wesprzeć każdy wystarczy chwila i jedno kliknięcie.

Projekt "Ster na zmiany" skierowany jest do bezrobotnych kobiet z małych miejscowości, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Inicjatywę doceniono nominacją w plebiscycie Pomorskie Sztormy.

- Nominacja ta jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Wskazuje też na to, że podejmowane przez pomoc społeczną, w partnerstwie z innymi podmiotami działania na rzecz osób i rodzin potrzebujących różnorodnych form wsparcia są zauważalne i wysoko cenione - mówi Ryszard Klajn.

Projekt "Ster na zmiany" skierowany jest do bezrobotnych kobiet z małych miejscowości zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. W jego koncepcji stworzone zostały warunki do poznania siebie i swoich potrzeb uruchomienia zasobów, które zostały z różnych powodów uśpione, po to, aby zmotywować do działania na rzecz zmiany, rozwoju i wzięcia współodpowiedzialności za efekt tej zmiany. 

- Pokazujemy jak trzymać Ster w rękach, dając przestrzeń do samodzielnego wyboru kierunku rozwoju osobistego, zawodowego i społecznego, a tym samym odnalezienia swojego miejsca na ziemi. W ramach oferowanego wsparcia realizujemy wyjazdy motywacyjne, szkolenia z kompetencji tzw. "miękkich", indywidualną pracę z doradcą zawodowym i psychologiem, kursy zawodowe i staże. Wiedząc, że każda zmiana wymaga wsparcia w szczególności najbliższego otoczenia, w naszym projekcie stawiamy na indywidualną pracę psychologa z całą rodziną w miejscu bezpiecznym, czyli w domu, a także zapraszamy całe rodziny na wspólne wyjazdy, gdzie pod okiem animatorów teatralnych i psychologów uczymy jak aktywnie spędzać czas z dziećmi, wychowywać oraz wspierać się na różnych etapach życia - podsumowuje Ryszard Klajn.

Głosowanie trwa do 17 lutego. Głos można oddać tutaj. Projekt GOPS-u i KUL-u został nominowany w kategorii Pomorskie EuroInspiracje, ma pozycję nr 4.

Oprac. MD-Z
Nadesłane/GOPS Sierakowice

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.