Kawle. Opel uderzył w drzewo i stanął w płomieniach

piątek, 17 lutego 2017 r., 08:13
fot. internet/OSP Sierakowice

Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się nocne zdarzenie na trasie Puzdrowo - Gowidlino. W miejscowości Kawle Opel Astra uderzył tam w drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Kierowca pojazdu w porę zdążył oddalić się od płonącego samochodu.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kartuzach otrzymał tuż po godzinie 3. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że płonie samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem chcąc ominąć przeszkodę na jezdni, wykonał gwałtowny, manewr kierownicą, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie kierowany przez niego opel czołowo uderzył w drzewo.

Po uderzeniu opel stanął w płomieniach. Kierowca opla w porę zdążył oddalić się od płonącego pojazdu.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Sierakowice, OSP Sierakowice oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Godzinę później na trasie Banino - Rębiechowo podczas jazdy zapaliła się ciężarówka marki Scania. Kierujący nią jeszcze przed przyjazdem strażaków, sam ugasił płonące przewody elektryczne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.