Padłeś ofiarą przestępstwa? Skorzystaj z pomocy

piątek, 17 lutego 2017 r., 13:15
fot. archiwum

W dniach od 20 do 26 lutego odbywać się będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach będą trwały dyżury. Tam osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Inicjatorem akcji "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi. W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw.

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach
Jak informuje p.o. rzecznika prasowego Magdalena Formela, policjanci będą pełnili dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 we wszystkich posterunkach i komisariatach Policji na terenie całego powiatu, jak i w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach.

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach
Jak informuje szef kartuskiej prokuratury, Marek Kopczyński, w dniach 20-24 lutego prokuratorzy tutejszej jednostki będą pełnić dyżury w gmachu prokuratury przy ul. 3 Maja 15, w godzinach od 8. do 15. Osobom zainteresowanym udzielane będą porady z zakresu prawa karnego, cywilnego i administracyjnego.

Sąd Rejonowy w Kartuzach
W Sądzie Rejonowym w Kartuzach przy ul. Kościuszki 26 będą udzielane porady dla osób pokrzywdzonych w wyniku popełnienia przestępstw według następującego harmonogramu:

Poniedziałek, 20 lutego
- 9:00 - 11:30 kurator zawodowy wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich
- 11:30 - 14:00 referendarz sądowy

Wtorek, 21 lutego
- 9:00 - 11:30 kurator zawodowy wykonujący orzeczenia w sprawach karnych
- 11:30 - 14:00 asystent sędziego

Środa, 22 lutego
- 9:00 - 11:30 kurator zawodowy wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich
- 11:30 - 14:00 referendarz sądowy (w zakresie dochodzenia roszczeń na podstawie przepisów prawa cywilnego)

Czwartek, 23 lutego
- 9:00 - 11:30 asystent sędziego
- 11:30 - 14:00 kurator zawodowy wykonujący orzeczenia w sprawach karnych

Piątek, 24 lutego
- 9:00 - 11:30 asystent sędziego (w zakresie dochodzenia roszczeń na podstawie przepisów prawa cywilnego)
- 11:30 - 14:00 kurator zawodowy wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich

- Osoby pokrzywdzone będą mogły dowiedzieć się, jakie przysługują im uprawnienia oraz jakie są sposoby dochodzenia praw naruszonych w wyniku popełnienia przestępstw. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się w dniach 20 - 24 lutego w godzinach 9:00 - 14:00 do pokoju nr 16 (I piętro) do Oddziału Administracyjnego, gdzie zostaną skierowani do os6b pełniących w danym dniu dyżur - podsumowuje prezes Sądu Rejonowego w Kartuzach, Adam Skórzewski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.