Najsilniejszy Kaszub podbije Amerykę? - Maciej Hirsz rusza do USA

piątek, 17 lutego 2017 r., 14:55
fot. nadesłane

Maciej Hirsz, strongman z Kartuz, już na początku marca stanie do rywalizacji w zawodach Arnold Amateur Strongman World Championships w Stanach Zjednoczonych. To jeden z najbardziej prestiżowych turniejów sportów siłowych na świecie.

Arnold Amateur Strongman World Championships to turniej firmowany nazwiskiem samego Arnolda Schwarzeneggera. Startujący w nim zawodnicy zawsze reprezentują najwyższy poziom. Maciej jest jednym z dwóch Polaków w kategorii Open, którzy zmierzą się w tych zawodach.

- Jestem bardzo zmotywowany i wiem, że to moja szansa i moje 5 minut. Dla mnie to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale i okazja do znalezienia się w gronie najlepszych zawodników na świecie - podkreśla Maciej Hirsz.

Zawody cyklu Arnold Classic to marzenie niejednego strongmana. Maciej Hirsz zeszłego lata wywalczył w nich udział doskonale spisując się w krajowych eliminacjach. Od tego momentu cały czas szlifuje swoją formę spędzając długie godziny na ciężkich treningach. W wyjeździe na turniej zawodnikowi pomaga jego sponsor - Polska Flota z Borkowa.

- Cieszymy się, że możemy wesprzeć Maćka w walce na tak prestiżowym turnieju. Jego obecność na tych zawodach to świetna promocja dla Kaszub i naszego kraju - mówi Paweł Słabek, Prezes Zarządu Polskiej Floty.

Zawody zostaną rozegrane w dniach 3-5 marca br. Już teraz zachęcamy do trzymania kciuków.

Nadesłane/Piotr Lewna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.