Glincz. Pożar w budynku mieszkalnym

wtorek, 21 lutego 2017 r., 09:04
fot. nadesłane/OSP Żukowo

W poniedziałkowe późne popołudnie strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w Glinczu. Spaleniu uległo część stropu, jak i podbitki dachowej.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 18.40. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogień pojawił się od czynnego kominka grzewczego.

Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody do wnętrza obiektu, jak również na dach. Po zlokalizowaniu źródła ognia, ugaszeniu pożaru, przystąpiono do oddymiania. Spaleniu uległ około dziesięciu metrów kwadratowych stropu w pobliżu czynnego przewodu kominowego kominka grzewczego oraz około dziesięć metrów kwadratowych podbitki dachowej. Straty wstępnie oszacowano na około 40.000 zł.

W akcji gaśniczej, która trwała niecałe dwie godziny, wzięli udział strażacy z OSP Żukowo oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.