"Ugotowani" w Kartuzach - Damroka Kwidzińska bierze udział w kulinarnym show

wtorek, 21 lutego 2017 r., 10:33
fot. nadesłane

Damroka Kwidzińska, mieszkanka Kartuz i utalentowana kaszubska wokalistka stanie do kulinarnego pojedynku w popularnym telewizyjnym show "Ugotowani". Artystka zdradziła nam, dlaczego zgłosiła się do programu i jakie dania pojawią się na jej stole podczas kolacji w Kartuzach.

"Ugotowani" to jeden z najpopularniejszych programów kulinarnych TVN. Poszczególne odcinki kręcone są w różnych zakątkach Polski. W każdym z nich bierze udział czterech uczestników, którzy kolejno przygotowują u siebie trzydaniową kolację. Główną nagrodą w programie jest 5 tys. zł. Zwycięzcą jest ten, którego najlepiej ocenią pozostali uczestnicy.

Kilka lat temu jednymi z uczestników byli mieszkańcy powiatu kartuskiego - Ewa Suchecka, która wspólnie z mężem prowadzi w Pępowie Muzeum Volkswagena, a także kowal artystyczny Krzysztof Wojowski z Czapli.

Teraz kulinarne show ponownie zagościło na Kaszubach. Jego uczestniczką została Damroka Kwidzińska, mieszkanka Kartuz - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Na swoim koncie ma dwa krążki - "Made in Kaszëbë" , "Kaszëbë Joł". Damroka śpiewa głównie po kaszubsku. Jak sama mówi, zgłosiła się do programu przede wszystkim dla dobrej zabawy.

- Nie oglądam telewizji, ale bardzo lubię programy kulinarne i te śledzę z przyjemnością w internecie. "Ugotowani" to jeden z moich ulubionych. Uważam, że jest bardzo dobrze zrobiony, to profesjonalna produkcja, a przy tym bardzo sympatyczna. Widać, że uczestnicy świetnie się z sobą bawią. To zazwyczaj ciekawi, kreatywni ludzie z mnóstwem pasji. Oglądając poszczególne odcinki pomyślałam, że też bym chciała spróbować i się udało - opowiada Damroka.

- Lubię gotować, ale nie jest to moja pasja. Na początku się przejmowałam, ale teraz podchodzę do tego na luzie, bo chodzi przede wszystkim o to, żeby się dobrze bawić - dodaje.

Zdjęcia do programu rozpoczęły się na początku tygodnia. Pierwsza kolacja odbędzie się w Kartuzach, u Damroki. Artystka zawsze podkreśla, jak ważne są dla niej Kaszuby i swoje przywiązanie do regionu zaprezentuje w programie.

- Od początku planowałam, że przygotuję dania kaszubskie. Zależało mi na tym, by pokazać kaszubską kuchnię tradycyjną, dania, które dawniej często były obecne w naszych domostwach, a dziś trochę zostały zapomniane - ze względu na trudność przygotowania i dostępność składników. Chciałam pokazać kuchnię niecodzienną i taką, której nie znajdziemy w restauracjach - opowiada wokalistka.

Kaszubskich akcentów w programie będzie wiele.

- Uważam, że udział w programie jest doskonałą okazją do pokazania naszego regionu, tego, jak jest piękny i jak wyjątkowe są kuchnia, kultura i nasze tradycje - mówi artystka. Na stole będę miała zastawę ceramiki Neclów.

Damroka przygotowała też dla swoich gości niespodziankę - specjalnie dla nich da koncert ze swoim zespołem.

Odcinek z kaszubskimi akcentami będziemy mogli zobaczyć już w kwietniu. O dokładnej dacie emisji poinformujemy. Damroce życzmy natomiast udanej zabawy i powodzenia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.