Pirat drogowy z Chwaszczyna był też złodziejem paliwa, jest w rękach policji

czwartek, 23 lutego 2017 r., 11:30
fot. internet/KPP Kartuzy

Nalewał paliwo do baniaków i odjeżdżał nie płacąc. W ten sposób w ciągu trzech tygodni okradł co najmniej dziewięć różnych stacji paliw. Został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Okazało się, że mężczyzna jest również kierowcą vw passata, którego brawurową jazdę po chodniku w Chwaszczynie utrwalił na wideo inny uczestnik ruchu.

Od początku lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieży paliwa z dystrybutorów. Dochodziło do nich na różnych stacjach paliw, ale sposób działania sprawcy zawsze był identyczny. Złodziej podjeżdżał do dystrybutora z baniakami i po zatankowaniu odjeżdżał ze swoim łupem. Wiadomo, że w kilku przypadkach mężczyzna dodatkowo zatankował swój samochód. Policjanci ustalili model i kolor tego pojazdu.

Kryminalni ustalili również dane mężczyzny i w środę zatrzymali go w jego miejscu zamieszkania. Złodziejem okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży paliwa o łącznej kwocie ponad 6 tys. zł. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, dodatkowo policjanci otrzymali nagranie od jednego z kierowców na, którym widać jak zatrzymany mężczyzna chcąc ominąć "korek" narażając pieszych wjeżdża na chodnik. W tej sprawie 29-latek usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, niestosowania się do znaku "zakazu wyprzedzania" oraz kierowanie bez uprawnień. Za te wykroczenia grozi kara grzywny do 5 tys. zł. oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.