Somonino. Turniej Halowej Piłki Nożnej rocznika 2001 - na czele zespoły z powiatu kartuskiego

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 15:51
fot. nadesłane

Na hali sportowej w Somoninie, 11 lutego odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2001 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Somoninie oraz GPRU w Sławkach. Był to już jedenasty turniej z cyklu Somonino Cup, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A o wygranie grupy trwała zacięta walka pomiędzy trzema drużynami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Red Devils Żukowo (7 pkt) wyprzedzając FC Gowidlino (6 pkt) oraz Kaszubię Kościerzyna (4 pkt). Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwartemu Amatorowi II Kiełpino (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. W grupie B prym wiodła Korona Żelistrzewo (komplet 9 pkt bez straconej bramki) wyprzedzając Amatora Kiełpino (6 pkt). Obie drużyny uzyskały awans do ¼ finału. Trzeciej drużynie AC Mistrzovia Gdynia oraz czwartemu GTS Przywidz (obie po 1 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca. W grupie C walka o prym trwała do ostatnich sekund i trzy drużyny zdobyły po 6 pkt uzyskując tym samym awans do ćwierćfinału. Ostatecznie o miejscach decydował lepszy bilans meczów bezpośrednich i grupę wygrała Skotawia Dębnica Kaszubska wyprzedzając Powiśle Pawlice Rakowiec i GKS Kowale. Czwarty FC 2002 Gowidlino (0 pkt) zagrał o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, gdzie Amator II Kiełpino po remisie 1:1 pokonał AC Mistrzovia Gdynia w rzutach karnych 4:3, zaś FC 2002 Gowidlino okazał się lepszy od GTS Przywidz w stosunku 1:0.

Kolejnym etapem były mecze 1/4 finału, które przyniosły wiele emocji i aż trzy kończyły się wynikami nierozstrzygniętymi. Pierwszy mecz pomiędzy Amatorem Kiełpino i FC Gowidlino jako jedyny zakończył się w regulaminowym czasie gry. Ale mimo wielu okazji zawodnicy z Kiełpina jedyną bramkę autorstwa Jakuba Sochy strzelili dopiero kilkanaście sekund przed końcem meczu. Kolejne spotkania kończyły się remisami i co za tym idzie seriami rzutów karnych. Wpierw po dramatycznym bezbramkowym remisie i rzutach karnych Kaszubia Kościerzyna pokonała Skotawię Dębnica Kaszubska 4:3. W kolejnym meczu obie drużyny strzeliły po jednej bramce i rzuty karne lepiej wykonywali faworyzowani po fazie grupowej Red Devils Żukowo pokonując 3:2 GKS Kowale. Zdecydowanie najciekawszy był ostatni mecz pomiędzy Koroną Żelistrzewo oraz Powiślem Pawlice Rakowiec. W meczu zakończonym remisem 2:2 sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, zaś więcej spokoju w rzutach karnych wykazali zawodnicy z Żelistrzewa wgrywając 2:1. Zwycięzcy tych meczów awansowali do półfinałów, a pokonanym pozostała walka o miejsca 5-8.
Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął GTS Przywidz pokonując AC Mistrzovia Gdynia 2:0, zaś dziewiąte FC 2002 Gowidlino, który po remisie 1:1 okazał się lepszy od Amatora II Kiełpino wygrywając w karnych po wielu seriach 6:5.
W meczach o miejsca 5-8 wpierw FC Gowidlino wyraźnie pokonał Skotawię Dębnica Kaszubska 3:0, a następnie GKS Kowale okazał się lepszy od Powiśla Pawlice Rakowiec 2:0.

Mecze półfinałowe stały na bardzo dobrym poziomie. Wpierw Amator Kiełpino po świetnym meczu rozbił Kaszubię Kościerzyna 3:0, zaś Red Devils Żukowo w bardziej zaciętym spotkaniu okazał się lepszy od Korony Żelistrzewo wygrywając 1:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme po remisie 1:1 Skotawia Dębnica Kaszubska pokonała w rzutach karnych Powiśle Pawlice Rakowiec 3:2. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy GKS Kowale i FC Gowidlino, zaś w rzutach karnych lepsi okazali się Ci pierwsi wygrywając 3:1. Walka o najniższy stopień podium stała na wysokim poziomie, a jedyną bramkę strzelił zawodnik Kaszubii Kościerzyna, która tym samym pokonała Koronę Żelistrzewo. W meczu finałowym spotkały się drużyny z powiatu kartuskiego, które wykazały w trakcie turnieju najrówniejszy poziom. W bardzo zaciętym meczu nie padły żadne bramki, zaś skuteczniejsi w rzutach karnych okazali się zawodnicy Red Devils Żukowo pokonując 3:2 Amatora Kiełpino.

Składy medalistów:
1. Red Devils Żukowo - Oskar Adamczyk (1), Bartek Teca (2), Albert Banaszek, Eryk Syldatk (1), Maciej Borowicz, Sebastian Wroński (6)
2. Amator Kiełpino - Mikołaj Wunsz, Piotr Stolc (3), Oskar Socha, Jakub Socha (7), Grzegorz Armatowski, Szymon Bluhm, Kacper Szczesny, Igor Grota, Kacper Mamelski (1), Max Zarucki
3. Kaszubia Kościerzyna - Krystian Voigt, Kacper Okoniewski (1), Łukasz Knitter, Kacper Zaborowski, Krystian Świeczkowski, Dawid Rzepka, Borys Tuszkowski (2), Krystian Zaborowski (1), Maksymilian Etmański (1), Piotr Pepliński

Ostateczna kolejność:
1. Red Devils Żukowo
2. Amator Kiełpino
3. Kaszubia Kościerzyna
4. Korona Żelistrzewo
5. GKS Kowale
6. FC Gowidlino
7. Skotawia Dębnica Kaszubska
8. Powiśle Pawlice Rakowiec
9. FC 2002 Gowidlino
10. Amator II Kiełpino
11. GTS Przywidz
12. AC Mistrzovia Gdynia

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Przemysław Srok (Korona Żelistrzewo)
- najlepszy bramkarz : Oskar Socha (Amator Kiełpino)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Sebastian Wroński (Red Devils Żukowo)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.