Sukcesy zawodników Rebelii na gali Kickboxingu DFN w Kwidzynie

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 16:16
fot. nadesłane

18 lutego w hali widowiskowej w Kwidzynie odbyła się zawodowa gala Kickboxingu DFN. Podczas 14 walk podziwiać można było także zmagania trójki reprezentantów PCNP Rebelii Kartuzy.

Pierwszy do ringu zawitał Bartłomiej Arent- 71 kg LOW-KICK, który po bardzo ciężkim pojedynku z lokalnym wojownikiem Arkadiuszem Bieszczad doznał porażki. Jako drugi do ringu wszedł Nikodem Bigus 75 kg LOW-KICK. W pierwszej rundzie Nikodem uzyskał niewielką przewagę nad zawodnikiem ze Starogardu Gdańskiego Damianem Knopa. Kolejna runda była popisem taktycznym w wykonaniu Bigusa, który posłał pierwszy raz na deski rywala. 3 runda to dominacja kartuzianina, który zdewastował twarz przeciwnika posyłając kolejny raz przeciwnika na matę ringu.

Wisienką na torcie i zwieńczeniem walk zawodników z Kaszub była walka Patryka Rascha w kategorii 91 kg K1. Pierwsza runda toczyła się w badawczej atmosferze, w której "Raszu" odpowiadał na próby zawodnika z Kwidzyna - Daniela Czajki. Druga runda podobnie jak pierwsza rozgrywała się w spokojny zrównoważony sposób, dużo ciosów prostych, które kończyły low-kicki zarówno z jednej jak i drugiej strony. Kulminacyjnym punktem walki stał się początek 3 rundy, kiedy po akcjach przeciwnika Patryk kopnięciem na głowę powalił kwidzyniaka, który nie podniósł się już do walki. Tym samym "Raszu" odnotował efektowne zwycięstwo przez K.O.

- Zawodnicy z Kartuz swoje przygotowania do gali rozpoczęli jesienią. Wraz z kadrą szkoleniową podeszli poważnie do tematu, trenując dwa razy dziennie i uzupełniając treningi sparingami z zawodnikami z innych klubów. Do sukcesu w dużej mierze przyczynił się trening na nowoczesnej sali i pełnowymiarowym ringu Kaszubskiego Centrum Walki. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy rok 2017 co napawa wielkim optymizmem. Za Dwa tygodnie wyruszamy na MP W K1 do Legnicy natomiast za 5 tygodni będziemy gospodarzem MP Kick-light - informuje Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia.

Nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.