Nowa Wieś. Wyprzedzał mazdę, potrącił pieszą

środa, 1 marca 2017 r., 11:02
fot. archiwum

19-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego trafiła we wtorkowy wieczór do szpitala, na skutek wypadku, do którego doszło w Nowej Wsi. Dziewczyna została potrącona przez opla, który wyprzedzał inny pojazd.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 20.30 w Nowej Wsi (gm. Stężyca). Kierujący oplem 58-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał drogą asfaltową w kierunku Kamienicy Szlacheckiej. W pewnym momencie podjął manewr wyprzedzania mazdy, którą kierował 21-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

- Gdy opel znajdował się na lewym pasie ruchu, przednim narożnikiem samochodu potrącił pieszą - 19-letnią mieszkankę powiatu kartuskiego. Doznała ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że następnie kierowca opla gwałtownie odbił w prawo i zderzył się z mazdą, którą wyprzedzał - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kierujący byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności wyjaśnią policjanci.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.