Zadbaj o bezpieczeństwo - zyskasz Ty i Twoja firma

środa, 1 marca 2017 r., 11:13
Specjalista ds. bhp, właściciel firmy Navy bhp Anna Kostecka Specjalista ds. bhp, właściciel firmy Navy bhp Anna Kostecka fot. nadesłane

Rozmowa z Anną Kostecką, specjalistą ds. BHP o tym, jak poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy i jak zminimalizować ryzyko wypadków. Ekspert 15 marca organizuje bezpłatne szkolenie dla właścicieli firm.

Wypadki przy pracy to zdarzenia, których każdy pracodawca chciałby uniknąć, nie zawsze niestety jest to możliwe. Jakie skutki może nieść dla przedsiębiorcy wypadek w jego firmie?

Skutki takich zdarzeń mogą być bardzo różne - począwszy od krótkiej absencji pracownika po bardzo długą, od niskich kosztów po takie, które mogą doprowadzić do zamknięcia firmy. Wbrew pozorom konsekwencji może być bardzo wiele - przy wypadkach w pracy firma traci na wizerunku, spada zaufanie do przedsiębiorstwa, a za tym idzie utrata klientów. Koszty takich zdarzeń pokrywa ZUS, jednak prawda jest taka, że sporo traci również pracodawca. Właściciel firmy musi jej zapewnić ciągłość działania, dotrzymać terminów, jakości wykonania, a trudniej to zrobić, jeśli pracownicy są na zwolnieniu. Zdarzają się też takie wypadki, gdzie narzędzie pracy zostaje zniszczone - wówczas kolejne koszty spadają na pracodawcę.

Wypadki zdarzają się wszędzie, ale jak można zminimalizować ich ryzyko?
Przepisy jasno mówią, że za stan BHP odpowiada pracodawca. Jego zadaniem jest zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Ogromną rolę odgrywa w tym przypadku odgrywają odpowiednie przeszkolenie pracowników, ale też stan narzędzi i zasobów firmy. Aby zapewnić swoim pracownikom możliwie najbezpieczniejsze warunki pracy, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Taki specjalista będzie mógł określić, jak w najlepszy sposób wesprzeć pracodawcę, by jego firma zyskała jeszcze bardziej i tym samym zdobyła przewagę nad konkurencją.

Tym się zajmuje Pani firma. Co może zyskać pracodawca nawiązując z Panią współpracę ?
Oferujemy kompleksowe podejście do tematu BHP w miejscu pracy, organizujemy szkolenia, audyty, doradztwo, stosujemy nowoczesne formy szkoleniowe i wdrażamy innowacyjne rozwiązania dla firm. Bardzo ważnym obszarem dla firmy powinien być wciąż niedoceniany audyt. Pozwala on dokładnie zidentyfikować potrzeby pracodawcy. To miękka forma rozpoczęcia współpracy, która pozwoli na dobranie narzędzi i wprowadzenie rozwiązań, które będą wspierać pracodawcę i pozwoli mu uniknąć problemów w przyszłości - np. podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Dlaczego warto skorzystać z Pani usług?
Mam wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, a praca jest moją pasją. Z obszarem BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego jestem związana od 2004 roku. Posiadam niezbędne wykształcenie z tego zakresu, ukończyłam również podyplomowe studia Audytora oraz z Prawa Pracy na Politechnice Gdańskiej. Cały czas się staram się udoskonalać swoje umiejętności, dlatego ukończyłam też wiele dodatkowych szkoleń. Uważam, że z BHP spotykamy się każdego dnia w różnych sytuacjach, nie tylko zawodowych.

Jakie propozycje ma Pani dla firm działających na Kaszubach?
Otwieram filię firmy w Kartuzach. Uruchomiliśmy e-biuro, które mieści się w Kartuskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, bo to miejsce dedykowane dla przedsiębiorców. W połowie marca przeprowadzę bezpłatne szkolenie z zakresu BHP dla właścicieli firm. Przedsiębiorca będzie miał możliwość zapisania się na szkolenie w formie on-line, ale również tradycyjnie.

Szkolenie pt. "Jakie zyski pracodawcy przyniosą szkolenia BHP" odbędzie się 15 marca w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kartuzach. Na szkolenie można zapisać się tylko on-line poprzez stronę www.navi-bhp.pl. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy ruszają od 3 marca.

Navi BHP
www.navi-bhp.pl
e-mail: kontakt@navi-bhp.pl
tel. 793 723 389

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.