Sierakowice. Uczennice zmodernizowały salę języka niemieckiego według własnego projektu

czwartek, 2 marca 2017 r., 20:09
fot. AL

Nauka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach będzie się teraz odbywać w nowych, komfortowych warunkach. Wszystko za sprawą grupy uczennic, która uczestnicy w projekcie "Deutsch hat Klasse". W jego ramach dziewczęta podczas ferii przemalowały i ozdobiły salę lekcyjną. Efekty ich pracy można było podziwiać w czwartkowe popołudnie, kiedy dokonano uroczystego otwarcia klasy.

"Deutch hat klasse" - czyli Niemiecki ma klasę, to organizowany już po raz drugi projekt Goethe Institut, który działa w różnych zakątkach świata promując znajomość języka niemieckiego i wspierając międzynarodową współpracę kulturalną. W ramach projektu zorganizowano konkurs, którego celem jest dokonanie zmian w sali, gdzie odbywa się nauka języka niemieckiego. Bierze w nim udział 115 szkół z całej Polski, w tym uczniowie z Sierakowic.

Na przygotowanie pracowni języka niemieckiego zespół "Deutsch hat Klasse" wraz z nauczycielką języka niemieckiego, Martą Młyńską poświęcił ferie. Prace trwały przez prawie dwa tygodnie. Część grupy zajęła się przygotowaniem sali, pozostałe w tym czasie tworzyły plakaty i pomoce dydaktyczne. Dziewczyny prężnie pracowały nad dekoracjami.

- Nasz team tworzył różne plakaty, pomoce dydaktyczne, które pomogą nam - uczniom efektywniej i łatwiej przyswoić oraz opanować język niemiecki. Przez cały czas nasz zespół dawał z siebie wszystko, aby stworzyć w klasie coś niezwykłego. W następnym tygodniu ferii udało nam się dokończyć nasze dzieło. Namalowałyśmy i wycięłyśmy na styrodurze symbole i niemieckie loga oraz napis "Deutsch hat Klasse", który będzie symbolem tego, że dzięki projektowi oraz własnym pomysłom i koncepcji stworzyłyśmy nową aranżację sali językowej. Nie sądziłyśmy, że efekty będą aż tak dobre, ale udało się - mówi Agnieszka Wenta, przewodnicząca ZSP w Sierakowicach, a zarazem jedna z 18 uczestniczek projektu.

Słów uznania w kierunku uczennic nie kryli zarówno dyrektor szkoły, jak i pomysładowczyni udziału w projekcie.

- Każda taka inicjatywa czemuś służy. Przede wszystkim rozwojowi młodzieży. W tym przypadku jest to kształtowanie umiejętności językowych. W szkole uczniowie mają czuć się dobrze, ale muszą też otrzymywać wiedzę merytoryczną. Doskonałym przykładem na to, że tak jest w naszej szkole, jest właśnie realizacja tego projektu. Cieszę się, że to działanie dało wam tyle satysfakcji, a przy okazji uczyliście się języka niemieckiego. Wasz projekt, pomysł i praca spowodowało to, że znajdujemy się w odmienionej sali dydaktycznej. To dzieło będzie służyło kolejnym rocznikom - podkreślał Grzegorz Machola.

- Jestem z was bardzo dumna. Jesteście wspaniałami, mądrymi, fajnymi, kreatywnymi, pełnymi zapału, zdolnymi dziewczynami - akcentowała z kolei Marta Młyńska.

Warto dodać, że w pracach zespół uczennic wsparli dyrektor Grzegorz Machola i konserwator Henryk Woźniak, któremu dzielnie towarzyszył Maksym Oksanchenko.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.