Leźno. Wsiadł za kółko, choć miał 2, 5 promila alkoholu w organizmie

piątek, 3 marca 2017 r., 10:15
fot. archiwum

Żukowscy policjanci zatrzymali w czwartkowe popołudnie kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. 39-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 17. Policjanci z komisariatu w Żukowie otrzymali zgłoszenie, że w Leźnie samochodem marki ford porusza się kierowca, który może być nietrzeźwy.

- Policjanci zatrzymali samochód, którym kierował 39-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.