Bieg Arasmusa 2017 - już ruszyły zapisy!

piątek, 3 marca 2017 r., 12:08
fot. nadesłane

17 września w Kiełpinie po raz drugi wystartuje Bieg Arasmusa. Podczas tegorocznej edycji rozegrane zostaną po raz pierwszy otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5 km. Mieszkańcy Kaszub i nie tylko będą mieli okazję zmienić się z najlepszymi biegaczami, również z międzynarodowej czołówki. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź swoje możliwości.

Bieg Arasmusa to jedna z największych imprez sportowych na Kaszubach. Organizatorzy aspirują ku temu, by był to najszybszy bieg atestowany na dystansie 5 kilometrów nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. W pierwszej edycji, która towarzyszyła obchodom 775-lecia Kiełpina w biegu głównym wystartowało 375 zawodników, w tegorocznej edycji będzie ich 700. Biegowi towarzyszyć będzie też Marsz Arasmusa na 5 km - to propozycja przygotowana specjalnie dla miłośników Nordic Walking.

- Czy warto pobiec Arasmusa? Oczywiście! Taką szansę w tym roku będzie miało w atestowanym biegu na dystansie 5 kilometrów aż 700 biegaczy! To wyjątkowy bieg dla wszystkich biegaczy, którzy cenią sobie wszystkie najwyższe standardy jakie powinna spełniać impreza wysokich lotów! Nie zabraknie więc dobrej oprawy, sprawnej obsługi, znakomitych nagród i klasowych wyników. Zadbamy o wiele szczegółów byście poczuli klimat prawdziwego sportowego święta dla całych rodzin. Przede wszystkim organizujemy bieg z pasji, dbamy o szczegóły i odpowiednią jakość oraz oprawę biegu, staramy się tworzyć pozytywną atmosferę wśród wszystkich uczestników - przekonują organizatorzy.

W tegorocznej edycji organizatorzy zwiększyli liczbę kategorii wiekowych - łącznie nagrodzonych zostanie aż szesnaście. Tradycyjnie imprezie będą towarzyszyć biegi dziecięce i młodzieżowe - zapisy do nich ruszą na początku wakacji.

Na Bieg Arasmusa zapisać się można na elektronicznezapisy.pl, na marsz tutaj.

Szczegółowe informacje znaleźć można na facebookowym profilu imprezy i na stronie biegarasmusa.pl.

Na bieg zapraszają Akademia Biegowa Kiełpino, parafia św. Michała Archanioła w Kiełpinie, stowarzyszenie "Kiełpie", Sołectwo Kiełpino, gmina Kartuzy i powiat kartuski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.