Grupa JASS & ONE wydała debiutancką płytę z muzyką do wierszy ks. Twardowskiego

piątek, 3 marca 2017 r., 14:46
fot. MD-Z

Pierwsza płyta zespołu JASS & ONE już się ukazała. Na krążku "Będzie jak ma być" znalazło się dwanaście utworów - aranżacji do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Płytę udało się wydać dzięki platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. Przedsięwzięcie muzyków z Kaszub wsparło 51 osób.

O zespole JASS & ONE pisaliśmy w listopadzie. Przypomnijmy, że tworzą go muzycy pochodzący z Kaszub - Sławomir Matuszak - gitarzysta i kompozytor, Artur Wolski - gitara solowa, Jarosław Bielawski - perkusja, Romek Kryszewski - bas oraz trzy wokalistki - Marcelina Zapotoczna, Monika Dejk-Ćwikła i Paulina Małek.

Muzykę do wierszy ks. Twardowskiego skomponował Sławomir Matuszak. Praca nad debiutancką płytą rozpoczęła się pod koniec grudnia 2015 r. Materiał udało się ukończyć w czerwcu. W lipcu rozpoczęto nagrania. Zespół pokrył koszty nagrań, miksów i masteringu siedmiu nagrań. Dzięki wsparciu Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie udało się zrealizować pozostałe pięć piosenek oraz teledysk. Do wydania krążka brakowało jednak 4.400 zł. Brakującą sumę grupa postanowiła zdobyć za pomocą platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. W listopadzie zespół przedstawił tam swój projekt. Wsparło go 51 osób, łącznie udało się zebrać 4.661 zł.

Debiutancki krążek "Będzie jak będzie" ukazał się pod koniec lutego. Znalazło się na nim dwanaście klimatycznych aranżacji do takich wierszy ks. Jana Twardowskiego jak "Kubek", "Kiedy mówisz", "Sprawiedliwość" czy "Czekanie".

- Teraz przymierzamy się do nakręcenia profesjonalnego teledysku do jednego z utworów. Rozpoczęliśmy już pracę nad nowym materiałem, całkowicie autorskim. Planujemy też zorganizowanie koncertu na terenie Żukowa lub Kartuz, na który zaprosimy również osoby, które pomogły nam w wydaniu płyty - mówi członek zespołu Artur Wolski.

Krążki już trafiają do osób, które wsparły projekt na platformie PolakPotrafi.pl. Są już również dostępne w sprzedaży - można je nabyć w sklepie muzycznym w Kartuzach bądź za pośrednictwem fanpage'a zespołu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.