Hopowo - Egiertowo. Czołowe zderzenie citroena z golfem na K20

sobota, 4 marca 2017 r., 08:50
fot. nadesłane/OSP Hopowo

Wczesnym sobotnim rankiem służby ratunkowe interweniowały na trasie Hopowo - Egiertowo, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło przed godziną 6. na krajowej 20. Jak informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta, kierująca citroenem 30-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego podczas manewru wyprzedzania zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku VW Golfem, którym kierował 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

W wyniku zderzeia golf dachował, zaś citroen wpadł do rowu. Udzielenie pomocy kierującej citroenem było możliwe dopiero po uwolnieniu jej z pojazdu przez strażaków za pomocą narzędzi hydraulicznych. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego okazało się, że zarówno 30-latka, jak i dwie osoby podróżujące golfem nie wymagają hospitalizacji.

Kierująca citroenem za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Hopowo, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.