Prokowo. Dzień Kobiet w strażackim wydaniu

niedziela, 5 marca 2017 r., 08:05
fot. AL

Życzenia, kwiaty i słodkie niespodzianki czekały na panie, które odpowiedziały na zaproszenie zarządu OSP Prokowo. W sobotę w tamtejszej strażnicy już po raz drugi świętowano bowiem Dzień Kobiet.

- Jeszcze jak żyła moja mama, to wówczas też był organizowany tu Dzień Kobiet. Jako nowy zarząd, chcieliśmy powrócić do tej tradycji. I tak od ubiegłego roku zapraszamy wszystkie panie na wspólne spotkanie. Chodzi o to, aby zintegrować panie, by miały kolejną okazję, by wyjść z domu, spotkać się ze znajomymi i mile spędzić czas - podkreśla prezes OSP Prokowo, Karina Lewińska.

A bez wątpienia sobotni wieczór spędzony w strażackich murach należał do udanych i wyjątkowych. Gdy panie zasiadły przy stole, w rolę kelnerów wcielili się panowie, którzy z uśmiechem na ustach obsługiwali świętujące kobiety i obdarowali każdą z nich kwiatkiem. Pięć pań, które wylosowały szczęśliwy los, opuściły dodatkowo spotkanie z upominkami.

Nie zabrakło też najserdeczniejszych życzeń dla mieszkanek Prokowa zarówno od strażaków, jak i zaproszonych gości.

- Życzę wszystkim paniom wszelkiej pomyślności, udanego świętowania i mile spędzonego tu czasu. Pani prezes i zarządowi OSP w Prokowie dziękuję za podjęcie takiej inicjatywy. Tutejsza OSP jest jedną z nielicznych jednostek w powiecie kartuskim, gdzie tego typu spotkanie się odbywa - mówił Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, st. bryg. Edmund Kwidziński.

- Gratuluję pani prezes tego przedsięwzięcia. Mówią, że za mundurem panny sznurem, a tu mamy odwrotność, że za mundurem co najwyżej chłopaki sznurem. Myślę, że taka odmiana czasami jest dobra, bo chłopy czasami mają między sobą do pogadania, a kobiecie czasami nie wypada czegoś powiedzieć, tylko trzeba po prostu to zrobić. Wszystkim paniom życzę, aby życie tak wam się układało, że to, co sobie założyłyście się spełniało, radość zawsze gościła na waszych licach, mężowie was doceniali, a dzieci kochały - życzył z kolei burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

Jak to zwykle bywa, wszystko co dobre, szybko się kończy. Tegoroczny Dzień Kobiet z OSP Prokowo przeszedł już do historii, ale jak zapewniają strażacy, kolejne spotkanie już za rok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.