W środę spotkanie w sprawie utworzenia nowej klasy pływackiej

niedziela, 5 marca 2017 r., 09:54

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach ma powstać kolejna klasa sportowa o profilu pływackim. 8 marca o godz. 19 na pływalni Neczk odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem do niej swojego dziecka.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach już trzy roczniki kształcą się w klasach pływackich - uczniowie obecnych klas pierwszych, drugich i trzecich. Teraz szkoła planuje otworzyć kolejną dla siedmiolatków z rocznika 2010, którzy 1 września rozpoczną naukę w szkołach podstawowych.

Jak podkreśla Arkadiusz Zalewski, trener uczniów SP nr 5 i zawodników sekcji pływackiej GKS Cartusia, pierwsza klasa szkoły podstawowej to idealny moment na rozpoczęcie trenowania pływania sportowego.

- Pływanie zapewnia dziecku wszechstronny rozwój, wpływa bardzo dobrze na organizm, hartuje ciało i ducha, wzmacnia też odporność. Nauka w klasie pływackiej pozwala na wszechstronne przygotowanie organizmu do różnych dyscyplin sportowych - informuje Arkadiusz Zalewski.

Do klasy sportowej można zapisać dzieci mieszkające nie tylko w gminie Kartuzy, ale też na terenie całego powiatu kartuskiego.

Spotkanie informacyjne dla rodziców zainteresowanych zapisaniem swojego dziecka do klasy pływackiej odbędzie się 8 marca o godz. 19 w Pływalni Neczk. Tam poznać będzie można wszelkie szczegóły dotyczące nauki w klasie pływackiej, zajęć i naboru.

Warto dodać, że w marcu ruszy również bezpłatny kurs przygotowawczy dla kandydatów do tej klasy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.