Zakończono rozgrywki KHLPN

niedziela, 5 marca 2017 r., 13:28

Zakończyły się rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. O tym, że mistrzem rozgrywek została drużyna New Look Kartuzy wiedzieliśmy kilka tygodni wcześniej. Natomiast dopiero ostatnia kolejka rozstrzygnęła o z tym, które z drużyn uplasowały się na pozostałych miejscach na podium I ligi, oraz kto zwyciężył w rywalizacji II ligi.

W I lidze ostatnia kolejka rozgrywek to pojedynek ustępującego mistrza KHLPN Elusa Kartuzy z nowo mianowanym mistrzem New Look Kartuzy. Mecz szczególnie istotny dla Elusa, który walczył o 2 miejsce w końcowej klasyfikacji. Umotywowani zawodnicy obrońcy tytułu byli w tym meczu zdecydowanie lepsi pewnie wygrywając 7-3. Ważne zwycięstwo odniósł Markbud Grzybno, który pokonując Syldar Kiełpino 3-2 zapewnił sobie 3 miejsce w tabeli. Porażka Syldaru spowodowała spadek tej drużyny na 5 miejsce w tabeli. Na czwarte awansował Zbrójstal Kartuzy, który zwyciężył Elwoz Szklana 7-3.

W II lidze wszystkie zespoły zachowały swoje pozycje z poprzedniej kolejki. To oznacza, że najlepszą drużyną II ligi została ekipa Markbud 2 Grzybno, która wysoko pokonała Cube Kartuzy 9-0. Na drugim miejscu uplasował się zespół Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy, który pokonał Gaz Rom 5-3. Trzecią lokatę zajął Krzewi Róg/Europak Garcz, który zwyciężył Usługi Stolarskie Grzybno 8-3. Czwartą pozycję muszą zadowolić się piłkarze Słońca Kartuzy, którzy ulegli Atutowi Kartuzy 0-5.

3. Grzegorz Miotk - Markbud II Grzybno - 16

Wybór najlepszych zawodników z pola oraz bramkarzy poszczególnych lig leży w gestii organizatorów KHLPN. Tych poznamy podczas oficjalnego ogłoszenia wyników.
Do zdobycia pozostało jeszcze jedno trofeum. Jest nim Puchar Ligi KHLPN, o który mogą walczyć wszystkie chętne drużyny startujące w rozgrywkach. Powalczyć o ni będzie można w niedzielę, 5 marca.Pierwsze spotkanie w ramach turnieju rozpocznie się o godzinie 11.30. Zmierzą się w nim zespoły Usługi Stolarskie Grzybno oraz Kawiaciarnia Zaremba Kartuzy. Finał turnieju jest przewidziany na godzinę 15.00. Tuż po nim odbędzie się podsumowanie i oficjalne zakończenie rozgrywek.