Młodzież ZSP w Sierakowicach w półfinale ogólnopolskiego konkursu "Inwestujemy u siebie"

niedziela, 5 marca 2017 r., 15:27
fot. nadesłane

Katarzyna Cirocka, Ewelina Ruszkowska oraz Wiktoria Sikora uczennice drugiej klasy technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach uczestniczyły w ogólnopolskim konkursie pt. "Inwestujemy u siebie". Przygotowany przez dziewczęta projekt zdobył uznanie komisji i znalazł się w półfinale.

Konkurs "Inwestujemy u siebie" zorganizowali - Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce oraz Fundacja Szkoła z Klasą we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jego celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na ważne aspekty działalności gospodarczej, która służy nie tylko zyskowi przedsiębiorcy, ale też ma pozytywny wpływ na rozwój społeczności lokalnej. Wpływa też na funkcjonowanie rynku pracy czy poprawę jakości życia w regionie. Uczestnictwo w konkursie miało też zachęcić młodych ludzi do nawiązania kontaktów z lokalnymi przedsiębiorcami, pozwoliło również na poznanie warunków funkcjonowania firm oraz zmierzenie się z wyzwaniem, jakim jest projektowanie innowacyjnych rozwiązań, czy pozyskiwanie inwestorów.

Do uczestnictwa w konkursie uczennice namówiła Katarzyna Cyman, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Zadanie konkursowe było bardzo złożone - wymagało od uczestniczek  nawiązania współpracy z wybraną firmą lokalną i wspólnego opracowania pomysłu na inwestycje w innowacje, które przyczynią się do pozytywnych zmian w społeczności lokalnej.

Oprócz części opisowej i dogłębnej analizy ekonomicznej, uczennice  przy pomocy pana Grzegorza Jacewicza nakręciły spot, który miał zachęcić inwestorów do realizacji ich pomysłu. Projekt pokazywał fakty dotyczące rynku lokalnego (na przykładzie zakładu szklarskiego Waldemara Sikory z Sierakowic) oraz perspektyw przyszłego zysku, nie tylko finansowego, ale też rozwoju regionu, społeczności, nowej branży.

Ciężka praca nauczycieli i uczennic nie poszła na marne. Spośród wielu nadesłanych z całej Polski na konkurs prac jury wybrało  osiem projektów. Projekt z Sierakowic znalazł się wśród najlepszych - zakwalifikował się do półfinału. Jest to ogromny sukces wszystkich, którzy zaangażowali się w realizację tego jakże trudnego i złożonego zadania.

Oprac. MD-Z
Info: ZSP w Sierakowicach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.