Kolejny turniej cyklu Kiełpino Cup - rywalizacja juniorów rocznika 2006

niedziela, 5 marca 2017 r., 15:50
fot. nadesłane

Na hali sportowej w Kiełpinie 19 lutego odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to ósmy turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. Grupę A zdominowała drużyna FC Gowidlino zdobywając komplet punktów nie tracąc przy tym bramki i wyprzedzając SP PIKI Gdańsk (6 pkt). Obie drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś trzeciemu Amator Kiełpino i czwartej Gedania 1922 Czerwoni Gdańsk (obie drużyny po 1 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. W grupie B najlepsza była GKS Morena Gdańsk (7 pkt) wyprzedzając Spartę Gdańsk (4 pkt) i Arkę Gdynia 2006 B (3 pkt) uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Czwartemu FC 2007 Gowidlino (1 pkt) pozostała walka o dalsze miejsca. Grupa C okazała się najbardziej wyrównana. Wprawdzie zdecydowanie pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Dragon Bojano, ale o pozostałe miejsca trwała bardzo zacięta walka. Wszystkie trzy drużyny zdobyły po 3 pkt i o poszczególnych lokatach decydowały wyniki w meczach bezpośrednich. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Gedania 1922 Biali Gdańsk, zaś trzecie GKS Morena II Gdańsk. Wszystkie te drużyny awansowały do ćwierćfinału, zaś czwarte SP PIKI II Gdańsk zagrały o miejsca 9-12.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o dalsze miejsca, w których zwycięstwa odnosiły drużyny Amatora Kiełpino oraz SP PIKI II Gdańsk pokonując odpowiednio Gedanię 1922 Czerwoni Gdańsk 1:0 oraz FC 2007 Gowidlino 2:0.
Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które przyniosły oczekiwane spore emocje.

W pierwszym spotkaniu w derbach Gdańska lepsza okazała się Sparta pokonując SP PIKI 2:0. W drugim meczu dość niespodziewanej pierwszej porażki w turnieju doznał Dragon Bojano przegrywając z Arką Gdynia B 0:1. Drużyna z Gdyni strzeliła pierwszą bramkę w rywalizacji, gdyż w fazie grupowej wszystkie ich mecze kończyły się wynikami bezbramkowymi! Następnie walka pomiędzy FC Gowidlino i GKS Moreną II Gdańsk nie rozstrzygnęła się w regulaminowym czasie gry, gdyż padł remis 1:1 i by wyłonić półfinalistę potrzebna była seria rzutów karnych, którą wygrali młodzi zawodnicy z Gowidlina 3:2. W ostatnim meczu w kolejnych derbach stolicy naszego województwa GKS Morena okazała się lepsza o jedną bramkę od Gedanii 1922 Biali wygrywając 1:0.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajął najmłodszy zespół w stawce FC 2007 Gowidlino, który po pokonał 1:0 Gedanię 1922 Czerwoni Gdańsk, zaś dziewiąte SP PIKI II Gdańsk wygrywając z Amatorem Kiełpino 3:0.
W meczach o miejsca 5-8 Dragon Bojano wygrał z SP PIKI Gdańsk 1:0, w kolejnych derbach Gdańska Gedania 1922 Biali pokonała rezerwy GKS Moreny 2:0.

Mecze półfinałowe znów przyniosły sporo spodziewanych emocji będąc bardzo ciekawymi i wyrównanymi pojedynkami, które zakończyły się wynikami nierozstrzygniętymi. W pierwszym meczu padł remis 1:1 i finalistę wyłoniła seria rzutów karnych, w której doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż na sześć strzałów padła zaledwie jedna bramka autorstwa zawodnika Arki Gdynia która tym samym okazała się lepsza od Sparty Gdańsk. W drugim spotkaniu nie obejrzeliśmy żadnej bramki i ponownie potrzebne były rzuty karne, które wygrali zawodnicy GKS Moreny Gdańsk pokonując 4:3 FC Gowidlino.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca, które kończyły się remisami. W meczu o miejsce siódme po remisie 1:1 GKS Morena II Gdańsk pokonała w rzutach karnych SP PIKI Gdańsk 3:1. Mecz o miejsce piąte zakończył się takim samym wynikiem w regulaminowym czasie gry, zaś rzuty karne pewniej wykonywali młodzi piłkarze Gedanii 1922 Biali Gdańsk pokonując 3:2 Dragon Bojano. Mecz o najniższy stopień podium zakończył się wynikiem bezbramkowym i ponownie oglądaliśmy rzuty karne, które wygrało FC Gowidlino ze Spartą Gdańsk w stosunku 3:2. W finale turnieju spotkały się drużyny, które rywalizowały w jednej grupie, więc doszło do rewanżu, w którym ponownie jak w fazie grupowej nie padły żadne bramki. W serii rzutów karnych lepsza okazała się Arka Gdynia pokonując GKS Morenę Gdańsk 3:2.

Składy medalistów:
1. Arka Gdynia 2006 B - Paweł Piotrowski, Eryk Nowicki, Maciej Bać (1), Kamil Wojtaszek, Kacper Niklas, Jan Sulima-Gillow, Maksymilian Grajda (1), Oskar Duda, Marcel Artysiewicz, Antoni Wolan
2. GKS Morena Gdańsk - Jan Kochanowski (1), Sebastian Berent (1), Maksymilian Andrzejewski, Jakub Dasiewicz (3), Marcin Skiba, Maksymilian Chilczuk
3. FC Gowidlino - Mateusz Miotk, Kacper Młyński (2), Błażej Cyman (3), Igor Mielewczyk (2), Kacper Lejk, Jakub Karczewski (2), Cezary Wojda (2)

Ostateczna kolejność:
1. Arka Gdynia 2006 B
2. GKS Morena Gdańsk
3. FC Gowidlino
4. Sparta Gdańsk
5. Gedania 1922 Biali Gdańsk
6. Dragon Bojano
7. GKS Morena II Gdańsk
8. SP PIKI Gdańsk
9. SP PIKI II Gdańsk
10. Amator Kiełpino
11. FC 2007 Gowidlino
12. Gedania 1922 Czerwoni Gdańsk

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Wiktor Jarczewski (SP PIKI II Gdańsk)
- najlepszy bramkarz : Eryk Nowicki (Arka Gdynia 2006 B)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Jakub Dasiewicz (GKS Morena Gdańsk)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.