Powiat. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 15:00

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W nocy z piątku na sobotę, tuż po północy policjanci zatrzymali w Wyczechowie 29-letniego mężczyznę, który poruszał się motorowerem. Okazało się, że miał w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymali w sobotę o godz. 1.15 w Kczewie funkcjonariusze z posterunku policji w Przodkowie. 29-letni mężczyzna kierował oplem tigrą. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W niedzielny poranek tuż po godz. 5 policjanci zatrzymali 36-latka, który kierował audi a4. Okazało się, że miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.