Żukowo. Miał prawie dwa promile, spowodował kolizję z dwoma pojazdami

wtorek, 7 marca 2017 r., 11:02
fot. archiwum

W poniedziałkowe popołudnie policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który prowadził samochód mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło zakończyć się tragicznie, gdyż kierowca doprowadził do kolizji z dwoma samochodami. Szczęśliwie jednak nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 14 na ul. Gdyńskiej w Żukowie. Kierujący fordem focusem 51-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu - renaulta, którym kierował 41-latek i najechał na jego tył.

- Następnie ford zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w volkswagena passata, którym kierował 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Zarówno kierowca renaulta, jak i passata byli trzeźwi. Okazało się jednak, że sprawca zdarzenia - kierowca forda miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

W poniedziałkowy poranek policjanci zatrzymali także 25-letniego mieszkańca powiatu, który poruszał się motorowerem. Jak się okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ważny do maja 2017 r. Odpowie za prowadzenie pojazdów wbrew zakazowi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.