Żukowo. Są wstępne wyniki sekcji zwłok dwóch 56-latków

wtorek, 7 marca 2017 r., 11:28
fot. archiwum

Przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok nie określiła, jakie były przyczyny zgonu dwóch 56-letnich mieszkańców powiatu kartuskiego, którzy w piątkowy wieczór stracili przytomność podczas spotkania pracowniczego, a tuż po przewiezieniu do szpitala zmarli. Badania pozostałości alkoholu, który spożywali, wykazały, że był to alkohol etylowy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 21. w Żukowie. Podczas zakrapianego alkoholem spotkania pracowników firmy budowlanej, dwóch mężczyzn w wieku 56 lat źle się poczuło. Stracili przytomność. Zostali przewiezieni do szpitala Kartuzach. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się przywrócić im funkcji życiowych.

Wstępnie jako przyczynę śmierci dwóch mieszkańców powiatu kartuskiego podaje się możliwość zatrucia alkoholem. Przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok nie wskazała jednak bezpośredniej przyczyny zgonu.

- Wstępna opinia nie określiła, jakie były przyczyny śmierci. W związku z tym przeprowadzone będą dalsze badania toksykologiczne i histopatologiczne - podaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prokurator Tatiana Paszkiewicz.

- Uzyskano natomiast opinię fizykochemiczną zabezpieczonych na miejscu zdarzenia pozostałości alkoholu. Z opinii tej wynika, że był to alkohol etylowy - dodaje.

Z ustaleń śledczych wynika, że alkohol pracownikom przekazał między innymi inwestor. Został on zakupiony w sklepie. Posiadał polskie znaki akcyzy.

W sprawie zostało przesłuchanych już około 20 osób. Postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kartuzach.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.