Kolejne sukcesy karateków Gokkenu

wtorek, 7 marca 2017 r., 11:57

Łącznie 22 złote, 27 srebrnych i 48 brązowych medali przywieźli z ostatnich zmagań zawodnicy KS Gokken. W miniony weekend walczyli na Grand Prix Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, natomiast tydzień wcześniej w GP Karate Puck - Liga Sakura.

W dniach 4-5 marca ekipa Gokkenu uczestniczyła w zawodach XVI Central Europe Open Karate WKF - Grand Prix Pomorza, które odbyły się w Bydgoszczy. Na matach stanęło ponad 580 zawodników z 51 klubów z czterech państw - Polski, Czech, Rosji oraz Niemiec.

W sobotę startowali kadeci (14-15 lat) i starsi zawodnicy. Dla części seniorów start był przygotowaniem przed zbliżającymi się MP Polski. W niedzielę natomiast na matach prym wiedli młodsi zawodnicy, pokazując dobry poziom walk oraz doskonale wykonując założony plan.

W ostatecznej klasyfikacji klub Gokkenu uplasował się 10. miejscu zdobywając 5 złotych medali, 10 srebrnych oraz 22 brązowe.

Tydzień wcześniej, w ostatnią sobotę lutego zawodnicy KS Gokken uczestniczyli w GP Karate Puck - Liga Sakura. Do walki o medale stanęło prawie 350 osób z północnej Polski. W barwach Gokkenu w 115 konkurencjach walczyło 63 zawodników. Zawodnicy KS Gokken zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając aż 17 medali złotych, 17 srebrnych oraz 26 brązowych.