Gołubie. 21-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa 23-latka

wtorek, 7 marca 2017 r., 12:21
fot. archiwum

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Gołubiu. 21-latek ugodził ostrym przedmiotem 23-latka. Ten między innymi z raną kłutą klatki piersiowej został przetransportowany do kościerskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. 21-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek sąd ma zdecydować, że zostanie tymczasowo aresztowany.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19. w Gołubiu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 23-latek został ugodzony ostrym przedmiotem. Mężczyzna między innymi z raną kłutą klatki piersiowej penetrującą do brzucha, odmą opłucnową, jak i uszkodzoną śledzioną został przetransportowany do kościerskiego szpitala, gdzie przeszedł operację usunięcia śledziony. Obrażenia jakich doznał 23-latek kwalifikują się jako realnie zagrażające życiu.

W toku podjętych działań ustalono i zatrzymano sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 21-latek.

- Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 23-letniego mężczyzny - podaje prokurator Marcin Szreder z kartuskiej prokuratury.

We wtorek sąd ma zdecydować, czy zastosować wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, o co wnosi prokuratura.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.