Jest tymczasowy areszt dla 21-letniego napastnika z Gołubia

środa, 8 marca 2017 r., 12:22
fot. archiwum

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 21-latek, który ostrym przedmiotem ugodził w klatkę piersiową swojego znajomego. W sumie, czyn, którego miał dopuścić się młody mieszkaniec powiatu kartuskiego, zagrożony jest karą pozbawienia wolności od ośmiu do 25 lat.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Gołubiu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 23-latek został ugodzony ostrym przedmiotem. Mężczyzna między innymi z raną kłutą klatki piersiowej penetrującą do brzucha, odmą opłucnową, jak i uszkodzoną śledzioną został przetransportowany do kościerskiego szpitala, gdzie przeszedł operację usunięcia śledziony. Obrażenia jakich doznał 23-latek kwalifikują się jako realnie zagrażające życiu.

W toku podjętych działań ustalono i zatrzymano sprawcę zdarzenia. Okazał się nim 21-latek. Mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 23-letniego mężczyzny.

We wtorek Sąd Rejonowy w Kartuzach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od ośmiu do 25 lat.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.