GKS Żukowo tym razem bez punktów

środa, 8 marca 2017 r., 14:50
fot. nadesłane

4 marca drużyna GKS Żukowo rozegrała kolejny mecz ligowy, rywalem był zespół MKS Real Astromal Leszno. Niestety z długiego wyjazdu nie udało się przywieźć kolejnych punktów. Zespół z Leszna jest bardziej doświadczony i właśnie ta cecha zdecydowała o końcowym wyniku.

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu karnego dla GKS. Jego wykonawcą był Szymon Adamczyk. Jednak potem do głosu doszli gospodarze i w ciągu kilku minut, po serii bramek wyszli na prowadzenie 4 : 2. Nasi zawodnicy próbowali rewanżować się bramkami - ciężar ich zdobywania na siebie wzięli Michał Orzechowski i Oskar Niedziółka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14 :10 dla drużyny z Leszna.

Drugą cześć lepiej zaczęli zawodnicy GKS. Do bramki trafili ponownie Orzechowski i Niedziółka. Niestety w tym momencie do gry powrócili gospodarze i dzięki dużej skuteczności udało im się powiększyć różnicę do 8 bramek (46 minuta - 22 : 14). Nasi zawodnicy zaczęli gonić, jednak strata okazałą się zbyt duża. Bardzo dobrze wprowadził się do gry Damian Kaniowski, zdobywając dwie bramki. Jeszcze w samej końcówce, dzięki trafieniom Marka Marciniaka, Krzysztofa Czarneckiego i dobrze spisującego się w całym meczu Michała Orzechowskiego, udało się zbliżyć do gospodarzy na dwie bramki. Jednak ostatnie zdanie należało do zawodników z Leszna, którzy celnym rzutem w ostatniej minucie ustalili wynik spotkania na 26 : 23.

Kolejny mecz zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę, 11 marca w Żukowie, a rywalem będzie Nielba Wągrowiec. Początek meczu o godz. 18.00.

Real Astromal Leszno - GKS Żukowo 26:23 (14:10)

Real Astromal: Musiał - Giernas 9, Meissner 7, M.Wierucki 3, Przekwas 2, Leder 2, Misiaczyk 1, Szkudelski 1, J.Wierucki 1 oraz Frieske, Pochopień, Nowak, Krystkowiak.
Karne: 5/5.
Kary: 16 min. (M.wierucki, Szkudelski - po 4 min., J.Wierucki, Pochopień, Misiaczyk, Nowak - po 2 min.).
GKS Żukowo: Plaszczak, Kaczmarek - Orzechowski 7, Niedziółka 4, Wiczkowski 3, Dzierżawski 2, Marciniak 2, Kaniowski 2, Czarnecki 1, Babieracki 1, Adamczyk 1 oraz Radecki, Ciszewski, Reseman.
Karne: 1/2.
Kary: 10 min. (Dzierżawski 4 min., Wiczkowski, Kaniowski, Ciszewski - po 2 min.).

Tabela grupy A I ligi po 15. kolejce:
1. Spójnia Gdynia - 27
2. Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - 26
3. OKPR Warmia Traveland Olsztyn - 26
4. Polski Cukier POMEZANIA Malbork - 24
5. MKS Real-Astromal Leszno - 21
6. Sokół Browar Kościerzyna - 20
7. MKS Nielba Wągrowiec - 20
8. MKS Wieluń - 17
9. Orlen Wisła II Płock - 15
10. SMS ZPRP Gdańsk - 15
11. WKS Grunwald Poznań - 12
12. MKS Mazur Sierpc - 9
13. GKS Żukowo - 9
14. WKS Śląsk Wrocław - 3

Nadesłane/GKS Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.