I miejsce rocznika 2007 Raduni Stężyca w Gdynia Cup 2017

środa, 8 marca 2017 r., 15:14
fot. nadesłane/Ireneusz Stencel

Nie zwalniają tempa piłkarze Raduni Stężyca z rocznika 2007, którzy uczestniczyli w ogólnopolskim turnieju piłkarskim Gdynia Cup 2017 rozegranym w pneumatycznej hali sportowej Akademii Piłkarskiej Gdynia 4 i 5 marca.

W turnieju wzięło udział 27 zespołów, które zostały podzielone na 6 grup. Piłkarze ze Stężycy rozgrywali swoje mecze w grupie C, gdzie najpierw zwyciężyli MKS Gryf Tczew 2:0, następnie bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi Wejherowo. W kolejnym meczu wygrali z Concordią Elbląg 3:0, a ostatnim meczu do zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie potrzebowali zwycięstwa różnią co najmniej 9 bramek. Ku ogromnej radości młodych piłkarzy ze Stężycy mecz z GAP Dąbrowa Gdynia zakończył się wynikiem 10:0.

W niedzielę drużyny rozgrywały mecze w grupach utworzonych z zespołów, które zajęły takie same miejsca w swoich grupach w dniu poprzednim. Piłkarze Raduni zmierzyli się zatem ze zwycięzcami wszystkich pozostałych grup. W swoim pierwszym spotkaniu pokonali Arkę Gdynia 1:0, następnie wygrali z UKS Neo-System Gol Brodnica 1:0 i awansowali do półfinału Gdynia Cup 2017, gdzie czekał na nich zespół DAP Chrobry Gniezno. Radunia wygrała 1:0 i awansowała do ścisłego finału, w którym pewnie zwyciężyła Spartę Sycewice 3:0 po bramkach Szymona Recława, Jakuba Richerta i Tomasza Birra. Nasi zawodnicy w ośmiu meczach turnieju strzelili 21 goli nie tracą ani jednego, a królem strzelców Gdynia Cup 2017 z siedmioma trafieniami został Aleksaner Reclaw z Raduni Stężyca.

Radunię w Gdyni reprezentowali: Kacper Mach, Tomasz Birr, Wiktor Etmański, Aleks Hinz, Szymon Recław, Jakub Richert, Aleksander Reclaw, Adam Stencel, Lucjan Wunsz, Tomasz Hinc, Igor Kukliński, Konrad Dułak i Marcin Kuczkowski.

Nadesłane/Ireneusz Stencel

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.