Osiągnięcia energetyków odnawialnych z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach

środa, 8 marca 2017 r., 15:19
fot. nadesłane

Łukasz Hinc i Robert Kuczkowski - uczniowie pierwszej i drugiej klasy kartuskiego technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odnieśli sukces w regionalnym etapie II konkursu o energetyce odnawialnej.

1 marca w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług (ZSIŚiU) w Elblągu odbyły się zmagania zwycięzców ze szczebla lokalnego z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy zmierzyli się z 40 pytaniami testowymi i 5 zadaniami, które sprawdziły ich poziom wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej.

Reprezentanci naszego powiatu ulegli jedynie reprezentantowi gospodarzy, a jednocześnie stoczyli zacięty bój o drugie miejsce. Po dogrywce nieco lepszy okazał się Łukasz Hinc i to on weźmie udział w ogólnopolskim finale na początku kwietnia w Sieradzu. Ostateczne zmagania pozwolą wyłonić krajowego eksperta w zakresie energii odnawialnej na poziomie szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej ma za zadanie poszerzanie wiedzy o ekologicznych źródłach energii, ochronie środowiska oraz racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej i ciepła. Odbywa się on pod honorowym patronatem Starosty Sieradzkiego i stowarzyszenia "Polski Ruch Czystszej Produkcji" oraz przy współudziale Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Nadesłane/ZST Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.