Przodkowo. Babskie Gadanie z niewygodnymi pytaniami dla panów

środa, 8 marca 2017 r., 17:25
fot. Longina Templin

Corocznie Biblioteka Publiczna w Przodkowie organizuje imprezę z okazji marcowego święta pań pn. Babskie Gadanie. W tym roku była to już 23 edycja. Jak zwykle cały wieczór pełen był humoru, żartów i wesołości. Tradycyjnie wójt Andrzej Wyrzykowski do życzeń dołożył "załącznik" - koszyk pełen prezentów. Zaserwowano też poczęstunek i symboliczną lampkę szampana.

Imprezę rozpoczęto poetycko. Danuta Rzepka, dyrektorka biblioteki wraz z Różą Rzeszewicz, prezeską przodkowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego przywitały gości wierszem, którego puenta brzmiała: "Nudno byłoby bez kobiet, więc wiwat kobiety!". W ten sposób stworzono klimat do świętowania.

Pierwszą część spotkania wypełnił koncert w wykonaniu duetu Oceanik. Wokalista Marek Sentkowski przypominał uczestnikom najbardziej znane muzyczne przeboje z dawnych lat. "Dziewczyny, które mam na myśli" czy "Kormorany" śpiewała cała sala, a wykonawca otrzymał wielkie brawa.

Babskie Gadanie nie mogło się obyć bez stałego i najbardziej dowcipnego punktu programu. Zaproszone panie przygotowały na kartkach pytania skierowane do panów. W wtorkowy wieczór "przepytywani" byli: Tadeusz Konkol, Piotr Horosjan, Marek Sentkowski i Marian Toporek.

Pytania sformułowane były na poważnie, żartobliwie, nie brakowało też dociekliwych, a nawet dwuznacznych.

Panie chciały wiedzieć jaki jest ideał kobiety. Tadeusz Konkol długo ociągał się z odpowiedzią, ale w sukurs przyszła mu Róża Rzeszewicz. - Po co ma odpowiadać, wystarczy przyjrzeć się jego żonie. Przepytywany odetchnął z ulgą i podziękował za wybawienie go z kłopotu.

Brunetki czy blondynki? - Lubię blondynki, ale czarnulkami też nie gardzę - skonstatował Marian Toporek.

Na panów czekało jeszcze bardzo niewygodne pytanie: Czy kiedyś zdradzili swoją kobietę? Marek Sentkowski ripostował błyskawicznie: - Tylko frajer się przyznaje. Na takie dictum panie odpowiedziały gromkim śmiechem.

Trzeba dodać, że panowie w wielu wypadkach kluczyli i bawili się w dyplomację.

Przygotowano również zadanie dla pań, które wypełniały ankietę o idealnym mężczyźnie. Największe wzięcie miały takie cechy jak - przystojny, bogaty, opiekuńczy i z poczuciem humoru. Najmniejsze wzięcie miała pracowitość, zaradność i… dyskrecja.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.