Rozpoczyna się sezon biegowy na Kaszubach - w sobotę zawody w Chwaszczynie i Kiełpinie

czwartek, 9 marca 2017 r., 11:35
fot. nadesłane

Najbliższy weekend w powiecie kartuskim upłynie pod znakiem imprez biegowych. W Kiełpinie odbędzie się I Kartuski Bieg Żołnierzy Wyklętych, natomiast w Chwaszczynie prolog biegu cyklu Kaszuby Biegają. W Kiełpinie zawodnicy zmierzą się z dystansami na niespełna 2 km i na 5 km, w Chwaszczynie na 10 km.

W ramach obchodów III Kartuskich Dni Żołnierzy Wyklętych 11 marca o godz. 11 na stadionie w Kiełpinie odbędzie się I Kartuski Bieg Żołnierzy Wyklętych. Zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach - 1963 m oraz na 5 km.

Zawodnicy wystartują razem punktualnie o godz. 12. Imprezie towarzyszyć będzie piknik. Organizatorzy zadbali o takie atrakcje jak grupa rekonstrukcyjna TOW Gryf Pomorski "Cis", pokaz broni i sprzętu, konkurs w rzucie granatem oraz biegi dla najmłodszych z nagrodami. Na wszystkich czekać będzie grochówka, zaplanowano też ognisko, kiełbaski i muzykę partyzancką. Każdy uczestnik otrzyma medal.

III Kartuskie Dni Żołnierzy Wyklętych, organizuje Kazimierz Socha-Borzestowskiego. W tym roku w pomoc przy organizacji włączyli się Związek Piłsudczyków RP, Oddział Kaszubsko-Pomorski w Kartuzach. Bieg natomiast współorganizuje Sołectwo Kiełpino.

Chętni mogą zarejestrować się na bieg tutaj lub w dniu imprezy, na miejscu, najpóźniej na godzinę przed startem.

Imprezę biegową w sobotę zaplanowano również w Chwaszczynie. Odbędzie się tam Chwaszczyńska '10 - prolog V cyklu Kaszuby Biegają 2017. Zawodnicy zmierzą się na dystansie 10 km. Start biegu zaplanowano na godz. 11.

Imprezie, która rozpocznie się przy szkole, towarzyszyć będą biegi na 600, 300 i 100 m. Pierwszy dystans jest dla wszystkich chętnych, drugi dla uczniów szkoły podstawowej, a trzeci dla przedszkolaków. (Zapisy na wszystkie trzy starty od godz. 9.30 przy czerwonej bramie z napisem start/meta).

Organizatorzy zadbali też o takie atrakcje jak występy artystyczne - zaprezentują się Grupa Taneczna "Rosa" działająca przy Kole Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie oraz wokalistka Joanna Sakr. Dekoracje uczestników zaplanowano na godz. 13. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody rzeczowe.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.