Banino. Uczniowie spotkali się z pisarką Wiolettą Piasecką

piątek, 10 marca 2017 r., 22:26
fot. nadesłane

W Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie odbyło się 2 marca br. spotkanie z autorką wielu bajek i baśni - Wiolettą Piasecką. Pisarka opowiadała licznie zgromadzonym czytelnikom z klas drugich i trzecich o losach wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena.

Przeprowadziła też zabawny konkurs poprawnej wymowy "łamańców językowych". Za pomocą kukiełek (które wykonała wraz ze swą mamą), odegrała inscenizację jednej ze swoich opowieści. Dzieci brały cały czas czynny udział w spotkaniu.

Uczniowie mogli się poczuć aktorami i wraz z kukiełkami oraz panią Wiolettą odegrały krótkie przedstawienie. Każdy z uczestników konkursów mógł wylosować przygotowane przez panią Wiolettę wróżby, które sprawiły im wiele radości.

Uczestnicy mogli też zadawać pytania. Na koniec spotkania chłopcy wykazali się wiedzą, odpowiadając na zagadki z książki pt.: "Zagadki piłkarskie. Drużyna marzeń" .Wszyscy bawili się świetnie, a kolejka po autografy nie miała końca.

nadesłane/ZPGiSP w Baninie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.