Tak uczczono Dzień Kobiet w Czeczewie

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 11:31
fot. nadesłane/Anna Laskowska

8 marca w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie pięknie uczcili święto pań - były kwiatki i występy, w których prezentowali umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne.

Na uroczystość przybyli Zofia Toporek- sołtys sołectwa Czeczewo, Magdalena Szyłejko- prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Czeczewie, nauczyciele i pracownicy szkoły seniorzy oraz cała społeczność szkoły wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. W powitalnych słowach Jarzy Stachurski- dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czeczewie złożył serdeczne życzenia.

- Drogie Panie, życzę zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzę, by uśmiech rozpłomieniał Wasze twarze. Byście czuły się docenione przez Waszych mężów, dzieci i wnuków. Wszak to Wy jesteście strażnikami domowego ogniska, jesteście naszym wsparciem, uczycie nas wrażliwości i otwierania nam oczu na piękno. Za to i za wiele więcej, w imieniu wszystkich Panów z naszej szkolnej społeczności, chciałbym dzisiaj podziękować i podarować bukiet złożony z talentów naszych uczniów - mówił dyrektor.

Najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego święta wystosował także wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski. Do życzeń dołączył się także Dyrektor senior- P. Władysław Marek. Następnie każda przedstawicielka płci pięknej została obdarowana różą.

Podczas uroczystości uczniowie, wszystkich klas, zaprezentowali bogaty program artystyczny pod kierunkiem Jerzego Stachurskiego. Młodzi artyści recytowali wiersze okolicznościowe i wykonywali piosenki. Prezentowali umiejętności taneczne - wspaniały, żywiołowy taniec wykonała grupa taneczna, którą opiekuje się Studio Tańca Mambo i talenty wokalne, z udanym występem Agaty Czoska w piosence z filmu "Mały Kucyk".

Spotkanie uświetniły występy uczniowskich zespołów teatralnych. Uczniowie klasy V a wystawili przedstawienie pt. "Sokrates i Darwin". Inscenizacja przedstawiała, w jaki sposób zmieniał się wizerunek kobiety na przełomie wieków. Uczniowie wcielający się w postacie Sokratesa i Darwina odkrywali niezwykłość kobiet.

Swoim talentem aktorskim mogli też pochwalić się uczniowie klasy II gimnazjum, którzy wystawili przedstawienie pt. "Debata o kobietach". Układ tańca do przedstawienia przygotowała Anna Jamiołkowska. Uczniowie zaprezentowali, jak ważną i niezastąpioną osobą jest kobieta. Przesłanie przedstawienia jest ponadczasowe, bowiem każda kobieta jest podstawą rodziny. W związku z tym to właśnie Paniom należy się szczególny szacunek nie tylko od święta.

W ostatniej odsłonie artystycznej swoje talenty zaprezentowali uczniowie klasy I gimnazjum, którzy wystawili przedstawienie pt. "Czytamy Szekspira- Hamlet". Uczniowie wszak nie mieli łatwego zadania, ponieważ musieli zmierzyć się z wieloma problemami, o których opowiada dramat. Rozterki duszy, walka dobra ze złem, słabość natury ludzkiej, to tylko niektóre zadania, z którymi musieli poradzić sobie młodzi aktorzy. Znamienne wydaje się być pytanie retoryczne Hamleta "Być albo nie być", wypowiadane w monologu bohatera, które to każdy z nas w różnych sytuacjach może odnieść do swojego życia.

Podczas apelu, po raz kolejny, uczniowie z klasy 5 a zachęcali do zbiórki karmy dla zwierząt.
Na zakończenie uroczystości Jerzy Stachurski podziękował Annie Laskowskiej za przygotowanie strojów i dekoracji oraz Annie Jamiołkowskiej za przygotowanie układów tanecznych.

Nadesłane/Grzegorz Krefta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.