Mieszkanki Węsior po raz kolejny wspólnie uczciły Dzień Kobiet

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 15:01
fot. nadesłane

Jak co roku, mieszkanki sołectwa Węsiory wspólnie uczciły Dzień Kobiet. Na wszystkie panie czekały nie lada atrakcje. Poza życzeniami, kwiatkami i poczęstunkiem, specjalnie dla świętujących kobiet wystąpiły mistrzynie wśród KGW w Kartuskiem - Kaszubianki.

W sobotę w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyła się doroczna uroczystość z okazji Dzień Kobiet. Na zaproszenie sołtys, a zarazem radnej Marii Łukowicz, radnej Zofii Jereczek oraz rady sołeckiej, licznie odpowiedziały mieszkanki sołectwa, by wspólnie uczcić swoje święto. W tegorocznym spotkaniu po raz pierwszy wzięły też udział członkinie KGW na czele z przewodniczącą Joanną Pobłocką.

Na wszystkie panie czekały nie lada atrakcje. Poza kwiatkiem, słodkim poczęstunkiem, specjalnie dla nich wystąpiły Kaszubianki, a więc zwyciężczynie tegorocznego Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Ich występ wprawił wszystkich w dobry humor, a cały wieczór upłynął w miłej, radosnej atmosferze.

I choć tego dnia świętowały panie, podczas spotkania nie zabrakło również przedstawicieli płci przeciwnej w osobach dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie Zbigniewa Zarzyckiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Gminy Sulęczyno Bogdana Malka. Panowie nie szczędzili słów uznania w kierunku pań, składając im przy tym najserdeczniejsze życzenia.

Specjalne podziękowania trafiły też do sołtysów Marii Łukowicz i Bogdana Malka. Z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na 11 marca, podziękowano im za trud i serce włożone na rzecz rozwoju swoich sołectw, nad którymi sprawują pieczę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.