Sławki. Panie świętowały z okazji Dnia Kobiet

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 20:14
fot. AL

Poniedziałkowy wieczór szczególnie tej piękniejszej części sołectwa Sławki upłynął w wyjątkowo miłej atmosferze. A to za sprawą zorganizowanego tam po raz pierwszy przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich spotkania z okazji Dnia Kobiet.

Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach działa zaledwie od lutego, ale już ma na swoim koncie pierwsze przedsięwzięcia. Przed tygodniem panie sięgnęły po zwycięstwo w jednej z konkurencji w Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Żukowie. W poniedziałek z kolei zaprosiły mieszkanki sołectwa Sławki na spotkanie, by wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

- Jest to nasza pierwsza inicjatywa, bo koło założyłyśmy dopiero miesiąc temu, ale na pewno nie ostatnia. Spotkanie ma być okazją do integracji mieszkanek naszego sołectwa, wspólnego spotkania w miłej atmosferze wśród znajomych. Chcemy też pochwalić się naszym pierwszym osiągnięciem - wygraną w jednej z konkurencji podczas naszego pierwszego Powiatowego Turnieju KGW - mówi przewodnicząca KGW Sławki, Izabela Itrich-Hopa.

Uczestniczki spotkania miały więc okazję obejrzeć zwycięską prezentację planszy "Pokolenie", strój w wykonaniu miejscowego KGW "kreacja-inspiracja" zainspirowany "500+", czy rozsmakować się słodkościami przygotowanymi przez gospodynie, tym także tym turniejowym - ciastem owocowo-bezowym. Na każdą z pań nich czekał też kwiatek.

Mimo iż uroczystość głównie skierowana była do piękniejszej części sołectwa, wszak świętowano Dzień Kobiet, to oczywiście nie mogło zabraknąć także przedstawicieli płci przeciwnej. W spotkaniu wzięli udział radni powiatowy i gminny oraz rada sołecka na czele z sołtysem. Dla tego ostatniego też przygotowano niespodziankę z okazji sobotniego Dnia Sołtysa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.