Kartuzy. Masz niepotrzebne sprzęty? Oddaj je i wygraj telewizor

wtorek, 14 marca 2017 r., 16:34
fot. archiwum

Mieszkańcy gminy Kartuzy, którzy posiadają w domach zbędne, ale sprawne sprzęty mogą oddać je do Punktów Ponownego Użycia, które działają przy PSZOK-ach w Kartuzach i Kiełpinie. Ci, którzy to uczynią mają szansę na wygranie jednego z pięciu 32-calowych telewizorów LED Full HD i pojemników na śmieci. Wszystko w ramach konkursu, który po raz drugi organizuje gmina Kartuzy.

Do Punktów Ponownego Użycia trafiają sprzęty, które wciąż jeszcze nadają się do użytku m.in. meble, sprzęt RTV i AGD, materiały budowlane, a nawet rowery, okna, drzwi czy umwalki. Tym samym może z nich skorzystać ktoś potrzebujący, gdyż może bezpłatnie zabrać je do swojego domostwa.

Aby zachęcić mieszkańców do zostawiania w PPU zbędnych im przedmiotów i urządzeń, gmina Kartuzy po raz drugi ogłosiła konkurs "Przekaż do ponownego użycia".

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy wybrać się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Kartuzach lub w Kiełpinie i oddać niepotrzebne, lecz jeszcze działające sprzęty do Punktu Ponownego Użycia. Konkurs ruszył 13 marca i potrwa do 20 maja.

Osoby, które oddadzą do PSZOK-u sprzęty i przedmioty nadal nadające się na miejscu będą musiały wypełnić kupon i wrzucić go do specjalnej urny. Można oddać nieograniczoną ilość przedmiotów i przy każdej wizycie wypełnić kupon. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania. Każdy ze szczęśliwców otrzyma telewizor 32-calowy oraz pojemnik na śmieci.


Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie odpady.kartuzy.pl.

Punkt Ponownego Użycia w Kiełpinie znajduje się przy ul. Szkolnej 53, zaś w Kartuzach przy ul. Mściwoja II 14. Sprzęty w dni powszednie można oddawać w godzinach od 8-14, w soboty od 9-14.

MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.