Targi Nauka - Praca - Kariera w I LO w Kartuzach

środa, 15 marca 2017 r., 12:30
fot. MD-Z

Już po raz dwunasty w kartuskim ogólniaku zorganizowano targi pod hasłem "Nauka - Praca - Kariera" adresowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. W ich trakcie uczniowie mieli okazję m.in. zapoznać się z ofertą uczelni wyższych i szkół policealnych, mogli też zasięgnąć rady u specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy.

W targach, które zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach wzięło udział około 30 wystawców - szkoły wyższe - publiczne i niepubliczne, a także szkoły policealne i instytucje takie jak Powiatowy Urząd Pracy czy Mobilne Centrum Informacji Zawodowej. Swoje stanowisko przygotowali też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do I LO przybyli przedstawiciele Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Gdańskiej, Akademii Marynarki Wojennej, czy Państwowej Szkoły Wyższej z Elbląga.

- Targi zorganizowaliśmy już po raz dwunasty. Oprócz uczniów naszej szkoły uczestniczy w nich też młodzież z wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego. Kładziemy nacisk na rzetelną informację edukacyjną, która pochodzi bezpośrednio od uczelni. Uczniowie mają okazję już w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej mogą spotykać się z przedstawicielami uczelni, poznać ich ofertę i świadomość możliwości wyboru - podkreśla Magdalena Plichta, doradca zawodowy w I LO i organizatorka targów.

- Niektórzy uczniowie są świadomi tego, jaką drogę edukacyjną wybiorą w przyszłości już w momencie rozpoczęcia nauki w naszej szkole, inni przez dłuższy czas nie mają pomysłu, jaki kierunek obrać. Stąd też staramy się tworzyć im różne okazje do tego, by jak najwięcej się dowiedzieli i wybrali dalszą drogę edukacyjną i zawodową. Targi to jeden z elementów wielu działań, jakie podejmujemy, by im pomóc - dodaje.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.