IV Turniej Szkół Budowlanych - po raz kolejny zwyciężyło ZST Kartuzy

środa, 15 marca 2017 r., 15:02
fot. MD-Z

Murowali, sprawdzali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zmierzyli się w turnieju piłki nożnej - tak wyglądał IV Wojewódzki Turniej Szkół Budowlanych, który odbył się w środę w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas drugich techników budowlanych o profilu wykonywania prac murarskich i tynkarskich. W tegorocznej edycji zmierzyli się uczniowie z czterech szkół: ZST w Kartuzach, PZS nr 2 w Kościerzynie, PSB w Gdańsku i ZSB w Gdyni. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w teorii i praktyce.

- Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie umiejętności młodzieży, ale też integracja między szkołami. Uczniowie klas drugich w tym roku będą zdawać egzamin zawodowy, więc konkurs jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności - podkreśla Magdalena Pytka, organizator konkursu.

Reprezentacje szkół podzielono na zespoły, które zmierzyły się z trzema konkurencjami - udzielaniem pierwszej pomocy i OC (Odpowiedzialnością Cywilną), murowaniem i zmaganiami sportowymi - w tym roku był to turniej piłki nożnej.

Sposób pracy uczniów oceniali niezależni specjaliści z różnych dziedzin. Pierwszą pomoc nadzorowali strażacy z PSP w Kartuzach, a prace budowlane eksperci z branży budowlanej. Przy konkurencji związanej z udzielaniem pierwszej pomocy młodzież musiała poradzić sobie z czterema sytuacjami różnymi sytuacjami.

Wyniki turnieju:
I miejsce - Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach
II miejsce - Zespół Szkół Budowlanych w Gdyni
III miejsce - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie
IV miejsce - Państwowa Szkoła Budownictwa w Gdańsku

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.