Rąty. Pożar dachu budynku mieszkalnego

czwartek, 16 marca 2017 r., 08:02
fot. AL

W czwartek wczesnym rankiem doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego w Rątach (gm. Somonino). Dzięki natychmiastowym działaniom czterech zastępów straży pożarnej, szybko udało się opanować zagrożenie i zminimalizować straty.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał o godzinie 6.38. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży, okazało się, że ogień pojawił się na poddaszu budynku jednorodzinnego i rozprzestrzeniał się na dach. Strażakom szybko opanować zagrożenie, a tym samym ograniczyć straty. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu.

Jako prawdopodobną przyczynę pożaru podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

W akcji gaśniczej wzięły udział po dwa zastępy strażaków z OSP Goręczyno oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.