"Nursery Rhymes" - VI Gminny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

czwartek, 16 marca 2017 r., 11:31
fot. nadesłane

7 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego "Nursery Rhymes". Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Kartuz.

Konkurs ma na celu m.in. rozbudzenie u młodych osób zainteresowania językiem angielskim poprzez prezentację swoich umiejętności recytatorskich i aktorskich, a także rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych.

Do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów z klas II-VI z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej nr 2 z Kartuz, SP ze Staniszewa, Szkoły Podstawowej z Łapalic, z Zespołu Kształcenia i Wychowania z Dzierżążna, ZKiW z Brodnicy Górnej oraz ze SP nr 5 z Kartuz.

Podczas prezentacji wierszy dzieci wykazały się nie tylko poprawną wymową brytyjską ale również własną inwencją w przedstawienie wierszyka przynosząc ciekawe rekwizyty i piękne stroje. Jury konkursowe miało trudne zadanie z wyłonieniem laureatów, ponieważ dzieci okazały się nie tylko wspaniałymi recytatorami ale również małymi aktorami.

W czasie obrad jury, uczestnicy konkursu zapoznali się z ofertą klasy siódmej dwujęzycznej, która od przyszłego roku szkolnego będzie funkcjonować w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach. W związku z tym, uczniowie obecnej I klasy dwujęzycznej z Gimnazjum nr 2 zaprezentowali krótki film o swoich dotychczasowych dokonaniach i sukcesach. Na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu przybyła Sylwia Biankowska - zastępca Burmistrza Kartuz i wręczyła laureatom nagrody.

Laureaci konkursu:

I miejsce - Aleksandra Littwin ( SP nr 2 Kartuzy)
II miejsce - Zofia Bladowska ( SP Staniszewo) i Martyna Koniarska ( SP nr 5 Kartuzy)
III miejsce - Bernard Roszkowski ( SP nr 2 Kartuzy)
Wyróżnienia: Kinga Recław ( ZKiW Brodnica Górna) Wiktoria Holk-Łebińska ( SP Staniszewo)
Marcin Konkol( SP nr 2 Kartuzy) oraz Aleksandra Socha ( SP nr 5 Kartuzy)

- Laureatom gratulujemy a wszystkim opiekunom oraz ich wychowankom dziękujemy za udział w konkursie. Szczególne podziękowania składamy Burmistrzowi Kartuz Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu za objęcie honorowym patronatem konkursu i ufundowanie nagród - podkreślają organizatorki konkursu Hanna Kloczkowska i Dagmara Kamińska.

Nadesłane/SP nr 5 w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.