Mistrzostwo Polski dla Jowita Dance Stężyca w Karczewie

czwartek, 16 marca 2017 r., 12:05
fot. nadesłane

W ostatni weekend 4 i 5 marca odbyły się w Karczewie Krajowe Mistrzostwa IDO Disco Dance, Freestyle, Street Dance Show oraz Mistrzostwa Polski Cheerleaders & A.D.F.P. organizowane przez Polską Federację Tańca. Stawiły się na nich kluby taneczne z całego kraju. Mistrzostwa stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W turnieju świetnie spisały się tancerki ze Stężycy.

Stężycką formację taneczną reprezentowało 12 tancerzy w poszczególnych kategoriach tanecznych w solo i duetach. Wielki sukces osiągnął Wiktor Konkol, który w kategorii do lat 11 zajął 1 miejsce w Sportowym Tańcu Nowoczesnym Disco Dance, wywalczając tytuł Mistrza Polski, a także uzyskując nominację do Mistrzostw Europy i Świata.

Również udany start w mistrzostwach zaliczyły - duet Blanka Kulwikowska i Magdalena Myszk, które uzyskały tytuł Vice Mistrza Polski w kategorii 12-15 lat oraz duet Karolina Męczykowska i Marta Kąkel zajmując 7 miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat. Zawodniczki tańczące w duetach, także otrzymały nominację do reprezentowania Polski oraz gminy Stężyca na Mistrzostwach Europy i Świata.

Trzeba nadmienić, że tak udane starty, w tak krótkim czasie (Formacja JDS istnieje od 2 lat) to zasługa trenerki Jowity Czarneckiej-Tereba, która swym zaangażowaniem potrafi zaszczepić w dzieciach pasję do tańca.

Formacja Taneczna Jowita Dance Stężyca w czerwcu wystartuje w Chomatov w Czechach Mistrzostwach Świata, natomiast w listopadzie Mistrzostwach Europy w Mińsku na Białorusi.

Nadesłane/UG Stężyca

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.