Powiatowe Centrum Zdrowia czeka kompleksowa termomodernizacja

czwartek, 16 marca 2017 r., 13:16
fot. MD-Z

Spore zmiany czekają kartuski szpital. 55-letni budynek Powiatowego Centrum Zdrowia w tym roku przejdzie kompleksową metamorfozę - zostanie poddany termomodernizacji. W planach jest również całkowita wymiana szpitalnego systemu energetycznego.

Wszystko wskazuje na to, że gmach kartuskiego szpitala, który dziś nie prezentuje się zbyt efektownie, wkrótce całkowicie zmieni swój wygląd. Istniejący od 1962 roku przejść ma kompleksową termomdernizację wraz z wymianą systemu energetycznego. Projekt zostanie zrealizowany przy wsparciu środków unijnych w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jego wartość to ok. 1 mln euro.

Zakres przedsięwzięcia jest bardzo szeroki. Prace obejmą nie tylko wymianę elewacji, likwidację balkonów od strony ZUS-u, ale również zmianę systemu gospodarki cieplnej i świetlnej. W ramach projektu m.in. zamontowana zostanie specjalistyczna klimatyzacja w salach operacyjnych.

- W tym roku prace obejmą główny budynek szpitala i aptekę, wymienimy też cały system dystrybucji prądem i wprowadzimy nowe źródła energii. Na dachach zamontujemy baterie fotowoltaniczne. Kończymy już etap projektowania, po otrzymaniu pozwolenia na budowę ogłosimy przetarg. Jeszcze w tym roku szpital będzie prezentował się zupełnie inaczej - mówi Karol Góralski, prezes PCZ.

Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych w 85 proc., pozostałe koszty pokryje Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Całe przedsięwzięcie ma zostać ukończone w przyszłym roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.