Sześć medali dla Gokkenu na Mistrzostwach Polski Seniorów

czwartek, 16 marca 2017 r., 20:50
fot. nadesłane

Zawodnicy KS Gokken w miniony weekend uczestniczyli w XXXVII edycji Mistrzostw Polski Seniorów Karate WKF. Rywalizowali we Wrocławiu z 161 zawodnikami z 38 klubów.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach kumite (walki) oraz kata (układy ruchów).

Gokken reprezentowało jedenaścioro zawodników w kumite indywidualnym i drużynowym. Zawodnicy z Kaszub zdobyli aż sześć medali, co zapewniło im ostatecznie siódmą lokatę w klasyfikacji drużynowej. To wielki sukces, gdyż zawody we Wrocławiu to najważniejszy turniej w Polsce.

- Nasi zawodnicy stoczyli świetne walki na bardzo wysokim poziomie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku udało nam się przywieźć tylko dwa medale - informuje Agata Uwijała.

Złoto w kategorii do 61 kg wywalczyła Sara Elwart, która wygrała z utytułowaną zawodniczką, zdobywającą medale na arenie międzynarodowej - Kamilą Wardą. Agata Uwijała zdobyła brąz w kat. do 68 kg. Dominik Korblewski również wywalczył trzecie miejsce na podium - w kategorii do 60 kg. W swoich kategoriach brązowe krążki wywalczyli również Filip Wendt (75 kg) i Mariusz Migdalski (84 kg).

Karatecy Gokkenu wywalczyli też brąz w kumite drużynowym mężczyzn w składzie: Dominik Korbolewski, Klemens Edwald, Mariusz Migdalski, Filip Wendt, Paweł Wendt.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.